banner864

Oda Tv Davası'nda dinlenecek 13 Haziran 2013, 23:29

Odatv Davası’na bakan mahkeme CHP Antalya Milletvekili ve Eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın tanık olarak dinlenilmesine karar verdi. Karar, davada tutuksuz yargılanan Gazeteci Soner Yalçın'ın talebi üzerine verildi.
Aydınlık Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Yalçın Küçük ile gazeteciler Soner Yalçın, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ın yargılandığı Odatv Davası'nda CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın tanık olarak dinlenilmesine karar verildi.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 2'si tutuklu 13 sanıklı dava bugün görüldü. Ahmet Şık, Nedim Şener, Doğan Yurdakul'un da aralarında bulunduğu 9 tutuksuz sanığın katıldığı davada mahkeme ara kararlarını açıkladı.

BAYKAL'IN TANIK OLARAK DİNLENİLMESİNE KARAR VERDİ

Mahkeme, sanıkların talepleri doğrultusunda CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Ayşegül Kibaroğlu, İffet Temren Küçük (Yalçın Küçük'ün eski eşi ve avukatı), İrem Çiçek (Ergenekon davasının sanığı Dursun Çiçek'in kızı) ve Dilek Helvacı'nın (Ergenekon davasının sanığı Mehmet Haberal'ın avukatı) davetiye yoluyla çağırılıp tanık olarak dinlenmesine karar verdi. Mahkeme, Balyoz davası sanıklarından Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın kızı Pınar Doğan'ın sanık avukatlarınca hazır edilmesi durumunda tanık olarak dinlenmesine hükmetti.

TAHLİYE TALEPLERİNE RET

Dosyanın, esas hakkındaki görüşünü açıklaması için savcılığa gönderilmesine karar veren mahkeme tutuklu sanıklar Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı'nın delil durumuna göre tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Duruşma 11 Eylül'e ertelendi.

AVUKATLAR, BİRÇOK İSMİN TANIK OLARAK DİNLENİLMESİNİ İSTEMİŞTİ

Odatv davasının tutuksuz sanıkları Soner Yalçın, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ın avukatı Hüseyin Ersöz, Nisan ayında 7 sayfalık bir dilekçe sundu. Dilekçede Odatv'de yapılan aramalarda "Hocadan Notlar", "Soner Bey'den Gelen", "Kılıçdaroğlu'na destek zorunlu", "Sabri Uzun" ve "Hanefi" adlı belgelerin bulunduğu belirtildi. Bu belgelerde adı geçen CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, İstanbul Barosu Eski Başkanı Avukat Turgut Kazan, Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, tutuklu CHP Milletvekili Mehmet Haberal ile İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek, Balyoz davası sanığı Çetin Doğan, ile kızı Pınar Doğan ve damadı Dani Rodrik'in de aralarında bulunduğu 16 kişinin tanık olarak dinlenilmesi talep edilmişti. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder