banner864

ODTÜ iddianamesinde şok suçlama 10 Ekim 2013, 15:00

Terör örgütü üyesi olmayan 11 kişi hakkında terör örgütüne üye olmak suçundan dava açıldı. ODTÜ'deki eylemlerle ilgili soruşturmayı yürüten savcılık, gözaltına alınan 11 kişinin "terör örgütüne üye olmamakla birlikte terör örgütü adına suç işlemek suretiyle örgüte üye olmak" suçundan cezalandırılmalarını istedi.
 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ODTÜ'deki eylemler için 11 kişi hakkında, "terör örgütüne üye olmamakla birlikte terör örgütü adına suç işlemek suretiyle örgüte üye olmak" suçundan dava açtı.

Cumhuriyet Savcısı Sadık Bayındır hazırladığı bu iddianeme Ankara 13'ünü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul eddi.

İddianamede, eylemin önceden planlandığı, alınan tüm tedbirlere rağmen protestolar başladığı iddia edildi.

İddianamenin sonuç bölümünde ise öğrencilerin masum hak arayışı adı altında üniversite gençliğini şiddet eylemlerine yönlendirdikleri öne sürüldü.

Eylemlere katılan 11 kişinin cezalandırılmaları istendi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

ilke :

zaten akp nin dediğine karsı birsey söyleyen ya devrimci ya terörist ama doğuda ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışan silahlarla halkı canından bezdiren pkk terör örgutu değil cunku onları abd ve akp destekliyor

seyhun :

"terör örgütüne üye olmamakla birlikte terör örgütü adına suç işlemek suretiyle örgüte üye olmak" tanıma bakar mısınız, komedi.. hukuk hocaları ne diyor acaba bu tabloya..

serkan acarel :

akp bu sacma sapan suclamalarla konunun resmen suyunu cikariyor artik, zaten 2002 senesinden beri suyunu cikariyor da, ama hadi neyse !!! halk uyandi artik, akp nin sonu gelmistir.

Ataturk1 :

iktidarin en buyuk hatasi iktidari protesto edenlere "terorist" muamelesi yapmasidir, neden mi en buyuk hatasidir? secmeni turkiye nufusunun 4te biri olan bir parti secmenleri olmayan kesimlerin hepsini ayaga kaldirmistir. buyuk hatalar buyuk husranlarla sonuclanir. bu dava dusmelidir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder