banner864

ODTÜ Rektörü isyan etti! 19 Ekim 2013, 14:06

ODTÜ Rektörü , AnkaraBüyükşehir Belediyesi ekiplerinin ODTÜ’dengeçecek yol projesine gece yarısı baskını ile başlaması hakkında “Bu tamamen yasadışı birtasarruftur. ODTÜ arazisine izinsiz olarak girildi” dedi.
ODTÜ’den geçecek yolkapsamında 3 bini aşkın ağacın projedenetkileneceğinibelirlediklerini dile getirenRektör Acar, bu ağaçlardan 2 bin 400’e yakınının nakledilemeyeceğini ancak 600’den fazla ağacın nakledilebileceğini söyledi.

''YASAL HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ''

Hürriyet'e konuşan Acar, Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin ODTÜ’ye gece yarısı baskını yapmasına gerek olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
“Zaten bu yol projesine ODTÜ izin vermişti. Gece yarısı baskınını iyiniyetli bir yaklaşım olarak bulmuyoruz ve tasvip etmiyoruz. Yapılan tamamen yasadışı bir tasarruftur. ODTÜ arazisine izinsiz olarak girildi. Konu ile ilgili yasal başvurumuzu yapacağız. Gecenin karanlığında yapılan bir çalışmada hangi ağacın nakil edilip edilemeyeceğini belirlemek mümkün değildir. Nakledilebileceği tespit edilen 600’ü aşkın ağaç, bu kadar kısa sürede taşınamaz.”

(Cumhuriyet)

Yorumlar

yılmaz arı :

yol iptal davası açmayan rektör boşuna laf ebeliği yapmasın.

erkan özgün :

suriyede insanları vahşice katleden insanlık düşmanlarının içerdeki bekçileri ağaçları keserek insan oluyor.

murat :

yola karşı gelen dekan. dekanımız ne söylerse dogru söyler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar