banner864

ODTÜ'de polis müdahelesi 26 Ekim 2013, 20:40

ODTÜ ormanının katledildiği araziye yürümek için 100. Yıl halkı mahallelerinde, ODTÜ öğrencileri ise ODTÜ A4 kapısı önünde toplandı. Toplanan grupların buluşmasıyla yürüyüşe başlandı ancak polis gaz bombaları ve tazyikli suyla yürüyüşe saldırıda bulundu.
Güncelleme: 20:38 - Polisin okul arazisine attığı gaz bombaları nedeniyle çıkan ufak çaplı yangınlar öğrencilerin çabasıyla söndürülüyor. Üzerinde "ODTÜ'lü ormanına sahip çıkıyor" yazan bir su tankeri, söndürme çalışmaları için yangın çıkan bölgeye ulaştı.

Polisin yürüyüşe yaptığı müdahaleden sonra kampüse giriş yaptığı belirtildi. Polisin kampüse izinsiz giriş yapması önceki günlerde okul yönetiminin de tepkisini çekmişti.ODTÜ ormanının katledildiği araziye yürümek için 100. Yıl halkı mahallelerinde, ODTÜ öğrencileri ise ODTÜ A4 kapısı önünde toplandı. Toplanan grupların buluşmasıyla yürüyüşe başlandı ancak polis gaz bombaları ve tazyikli suyla yürüyüşe saldırıda bulundu.

Polisin yürüyüşe yaptığı müdahaleden sonra kampüse giriş yaptığı belirtildi. Polisin kampüse izinsiz giriş yapması önceki günlerde okul yönetiminin de tepkisini çekmişti. (soL)
Etiketler

Yorumlar

sevil ortaylı :

orman veya insan bunlar için fark etmez..yakarlar!!!

serkan acarel :

akp nin polisleri yine utanmadan "destan" yaziyor.

mdd :

direne direne ve özellikle birleşe birleşe kazanacağız

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder