banner864

Öğrenci velilerine garip anket 07 Mayıs 2014, 13:28

İstanbul Zeytinburnu’nda 4. ve 8. sınıf öğrencilerinin velileri arasında imam hatip anketi yapıldı. Anket formunda öğrencinin ve velisinin açık kimlik bilgileri, adresi ve telefon numaraları da istendi. Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı Barış Uluocak, anket ile öğrencilerin fişlendiğini söyledi.
İstanbul Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 4. ve 8. sınıf öğrencilerinin velilerine anket yaptı. Okullara dağıtılan ankette velilere, "çocuklarını imam hatip okuluna gönderip göndermeyecekleri, “Kuranı Kerim” ve “Peygamberimizin Hayatı” seçmeli dersleri tercih edip etmeyecekleri soruldu.

Anket formunda öğrencinin ve velisinin açık kimlik bilgileri, adresi ve telefon numaraları da istendi.

Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı Barış Uluocak, anket ile öğrencilerin fişlendiğini söyledi. Uluocak, "Okullarda onlarca seçmeli ders var, ama bu ankette sadece 'Kuran-ı Kerim' ve 'Peygamberimizin Hayatı' dersleriyle ilgili eğilim yoklaması yapılıyor. Burada açık bir yönlendirme var. Fişleme ilkokul öğrencilerine kadar indi" dedi.

Eğitim Sen anket forumlarını dağıtmama kararı alarak üyelerine tebliğ etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

talip kılavuz :

efendim şu milli eğitim bakanını görevinden almak lazım bu hiç bir şey bilmediği gibi sistemide alt üst etti çocukların beyinlerini karıştırıyor aileleri huzursuz ediyor.bu akp sanki hepsini arayarak bulmuş getirmiş TBMMsine

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar