banner864

Öğretmenlere yeni fişleme skandalı! 06 Ocak 2015, 19:56

Öğretmenlere ilişkin bir fişleme skandalı da Burdur'da yaşandı. Norm fazlası nedeniyle öğretmenlerin merkezden ilçelere tayini yapıldı. Öğretmenlerden bazıları tayin listesine üye oldukları düşünülen sendikaların isimleri ile kaydedildi. Ancak fişleme bilgileri yanlış çıktı. İsminin yanına “Eğitim İş” notu düşülen bir öğretmenin sendika üyesi olmadığı ortaya çıktı.

Öğretmenlere yeni fişleme skandalı! paylaşan: ulusalkanal
İllerde öğrencileri izlemekle görevlendirilen izleme komisyonlarının kuralacak olmasına tepkiler artıyor. 
İçişleri Bakanlığının 81 ile gizli ibaresiyle gönderdiği talimatta “İnceleme ve Tespit Komisyonu”nun kurulup öğrencilerin izlenmesi ve denetlenmesini istediği ortaya çıktı. Kurulacak komisyonlar başta üniverseteliler olmak üzere öğrenciler hakkında bilgi toplayıp merkezdeki birimlere iletecek. 

Gündemin ön sıralarına hızla yerleşen skandalın bugün de belgesi de ortaya çıktı. Zaman gazetesinde yer alan ve Milli Eğitim Müdürlüğü ibaresi taşıyan resmi belgede öğrencilere yönelik inceleme ve takip faaliyetleri sıralanıyor. 

İncileme komisyonu kararına ilk tepki üniversite öğrencilerinden geldi. Türkiye Gençlik Birliği üyesi olan ve Ankara Üniversetesi İletişim Fakültesinde okuyan Ekrem Uysal ve Eray Kara hükümetin baskılarına boyun eğmeyeceklerini belirtti. 

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da kararın Ulusal Kanal'a değerlendirdi. Fişlemeye karşı öğrencilerin arkasında duracaklarını belirtti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar