banner864

Okmeydanı halkına güveniyoruz 24 Mayıs 2014, 11:13

 Okmeydanı’nda iki yurttaşımız katledildi. Birisi karanlık bir örgütün attığı patlayıcılarla dünyamızdan göçtü gitti, bir yurttaşımız da polis kurşunuyla hayata veda etti.

Ancak o kurşuna, “polis kurşunu” demek ne kadar doğru? Olayların gelişmesi bir tertiple karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Polise atılan molotof da polis kisvesi altında sıkılan kurşun da o tertibin eylemleridir.

PKK’nın da olayların içine boylu boyuna girdiğini saptıyoruz. Oradaki topluluğun arasına Apo posterleriyle girmişlerdir, kışkırtmalarda bulunmuşlardır ve polis müdahalesini davet etmişlerdir.

Ortada apaçık bir kışkırtma var.

Okmeydanı halkının sağduyusu

Bu kışkırtmalara taraf olan polis içinde karanlık görevliler var. Ancak halk sağduyulu, halk olayın farkında. Halk derken Okmeydanı halkından söz ediyoruz.

Okmeydanı halkının bu olay karşısındaki sorumlu davranışı hepimize örnek olmalı. Özellikle esnafımız Türkiye’nin o köklü esnaf geleneğinin erdemlerini yaşatan bir tutum aldı.

Planlar ve tuzaklar var

Bilgiye dayanarak yazıyoruz. Yakın geleceğimize yönelik planlar var, tuzaklar var. Bu kahpe planları Türkiye halkı olarak göğüsleyecek ve bozguna uğratacağız.

Mezhep kışkırtmaları karşısında bu topraklarda yaşayan herkes duyarlıdır. Bu duyarlılık önümüzdeki haftalarda ve aylarda bizim büyük güvencemizdir. Türkiye’de Alevi ve Sünni halkımızı birbirine düşürmeye yönelik tertipleri boşa çıkaracak birikime sahibiz.

Erdoğan’ın sorumluluğu

Tayyip Erdoğan dün partisinin il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, ‘Polislerin nasıl bu kadar sabırlı olduklarına şaşırdığını’ söyledi.

Dün genç canlarımızı katleden, onlarca yurttaşı sakat bırakan polislerini kahraman ilan eden Erdoğan’ın bu sözleri, polisi yasadışılığa itmektedir. Bu tavır, polisin içinde bir yeraltı örgütü kurmaya kadar gider.

Başbakanlık koltuğunu işgal eden BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan, iktidarını koruyabilmek için tehlikeli bir yönelişe girmiştir.

Hepimizin sorunu

Hepimizin sorumluluğudur

Yaşadığımız olay, bir Okmeydanı olayı değildir.

Yaşadığımız olay, hele bugünden başlayarak Okmeydanı’nı aşmıştır; hepimizin sorunu haline gelmiştir.

Hepimizin sorunu, hepimizin sorumluluğu anlamına gelir.

Siyasal partilerimiz, sendikalarımız, kitle örgütlerimiz, derneklerimiz, gençliğimiz ve deneyimli kuşaklarımız, bu sorumluluğu hep birlikte omuzlarımızda taşıyoruz.

Birliğimize ve dirliğimize sahip çıkmak günün görevidir.

Doğu Perinçek
Aydınlık/ROTA
Etiketler

Yorumlar

Gülay Onay :

Çok dogru bir teşhis, ancak muhalefetin artık birleşmesi ve laf degil iş üretmesi gerekir. Muhalefet de %51 e karşı sorumlulugunu yerine getirmeli. Demokrasi ve birlik istiyoruz. Güçlü bir tam muhalefet istiyoruz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar