banner864

Oktay Ekinci bir Cumhuriyet Aydınıydı 16 Ekim 2013, 16:06

Türkiye tarih ve kültürüne sahip çıkan değerli bir aydınını yitirdi. Oktay Ekinci, bir Cumhuriyet aydınıydı. Ömrünü eğitime, gençliğe, kültür ve tarihimizin, yaşatılmasına adadı.
Değerli Ağabeyimiz Oktay Ekinci, 4 yıldır Ulusal Kanal ekranlarında İmar Dosyası isimli programı hazırlayıp, sunuyordu. Ulusal Kanal'da görevini büyük bir disiplin ve özveriyle yerine getirdi. İmar Dosyası programında, kentsel hukuk ve haklar alanındaki mücadeleciliği, rant anlayışı karşısında koruma ve toplum yararı ilkesini sürekli gündemde tuttu.
Taksim, Haydarpaşa, Galataport gibi kent kültürünü yok eden projelere karşı toplumu bilgilendiren onlarca program yaptı. Sadece kamuoyunu bilgilendirmekle yetinmedi, İstanbul'un tarihi dokusunu, kültürünü ve yeşil alanlarını yıkıma uğratan, yağma, talan projelerine karşı en önde mücadele yürüttü.
Sadece İstanbul'un değil, bütün Türkiye'nin topraklarını ve doğal güzelliklerini kararlılıkla savundu. HES'lere karşı verilen mücadeleleri Ulusal Kanal ekranına taşıdı.
Cumhuriyetimiz değerli bir aydınını yitirdi. Acımız büyüktür.

Yorumlar

Birol Gülpınar :

işıklar içinde yat güzel insan...son dakika'ya kadar toplumu ve çevresi için mücadele eden biriydin...unutmayacağız...

E$refpa$ali :

merhum oktay ekinci`nin kendisine tanri`dan rahmet... bagriyanik, kederli ailesine sabir... atatürk türkiyesi`ne de ba$sagliklari diliyorum!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder