Oktay Ekinci'ye son veda 16 Ekim 2013, 18:07

Cumhuriyet aydını, yağma projelerine karşı mücadelenin simge isimlerinden Oktay Ekinci için son görev yarın yapılacak.
Ulusal Kanal program yapımcılarından Oktay Ekinci için ilk tören 6 yıl genel başkanlığını yaptığı Mimarlar Odası'nın Karaköy'deki İstanbul Büyükkent Şubesi'nde düzenlenecek. 

Ekinci, yağma ve talan projelerine karşı İstanbul'u koruma mücadelesinin hem önderi hem de sıra neferiydi. Kent kültürünü, İstanbul'un dokusunu ve tarihini birlikte savunduğu meslektaşları ve mücadele arkadaşları Ekinci'yi burada selamlayacak.

Ekinci'nin cenazesi yıllarca görev yaptığı binadaki törenin ardından Cumhuriyet Gazetesi'ne götürülecek. Sevenleri, dostları ve okurları Ekinci ile yıllarca köşe yazarlığını yaptığı Cumhuriyet Gazetesi'nde buluşacak. Tören saat 14.00'da başlayacak.

Taksim, Haydarpaşa, Galataport... Kent kültürünü yok eden projelerden ismi en tanıdık olanlar. Ekinci projelere karşı sadece hukuki süreçleri takip etmekle kalmadı. Toplumu bilgilendirmek ve harekete geçirmek için binlerce köşe yazısına, yüzlerce programa imza attı.

Sadece İstanbul'la sınırlı değildi Ekinci'nin mücadelesi. Cumhuriyet değerlerinden hiç taviz vermedi. Türkiye'nin tüm güzelliklerine ve kültürel değerlerine kararlılıkla sahip çıktı. HES'lere karşı verilen mücadeleleri Ulusal Kanal ekranına taşıdı. Toplumun çıkarlarına aykırı her projeye karşı durdu.

Törenlerin tamamlanmasıyla Ekinci'ye son görevin adresi Şişli Camisi olacak. Ekinci ikindi namazının ardından kılınacak ardından cenaze namazı sonrası Kanlıca Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Ufuk :

allah rahmet eylesin.

ismail giray :

allah rahmet eylesin.

hakkı türkeşan :

tanrıdan rahmet dilerim

Özcan OKUMUŞ :

herkesi oktay için ve onun yaptığı gibi sevgi, saygi ve bilgi çoğaltmaya çağiriyorum... özcan okumuş elektrik müh.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar