banner864

Öldürülmeseydi Gülen davasına müdahil olacaktı 18 Aralık 2014, 20:16

Doçent Doktor Necip Hablemitoğlu suikastinin üzerinden tam 12 yıl geçti. Bu süre boyunca Hablemitoğlu’nun F tipi yapıyla ilgili araştırmalarının üzeri adeta örtüldü. Hamlemitoğlu'unun eşi Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu Ulusal Kanal’a çarpıcı açıklamalar yaptı. O dönem de görülen Fethullah Gülen soruşturmasında tanık olacaktı diye konuştu. Soruşturmayı açan eski DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel de Hablemitoğlu cinayetinde cemaati işaret etti.

Öldürülmeseydi Gülen davasına müdahil olacaktı paylaşan: ulusalkanal
 Ölmeden önce Fethullah Gülen Cemaati'yle ilgili çok önemli araştırmalar yapan Halemitoğlu'nun çalışmaları o dönemki Gülen soruşturmasında delil oldu. Ancak suikastin üzerine F tipi bağlantıları yönüyle hiç gidilmedi.
Ölümünün 12. Yılında, Necip Hablemitoğlu’nun eşi Profesör Doktor Şengül Hablemitoğlu Ulusal Kanal’a konuştu. Hablemitoğlu'nun makalelerinin Gülen soruşturmasına girdiğini söyledi. “Öldürülmeseydi o davada tanık olacaktı” dedi.

Doçent Doktor Hablemitoğlu’nun, o dönem Fetullah Gülen’e açılan dava da makaleleri de yer almıştı. O dönemde yayınladığı makaleleri ve çıkmak üzere olan kitabı nedeniyle dönemin dgm mahkemelerinde açılmış bir dava vardı o davayla ilişkili olarak da müdahil tanık tam bilmiyorum terimleri ama o şekilde katılacaktı.))

Hablemitoğlu, o dönemki soruşturulmanın devam ettirilmemesini eleştirdi. 

Gülen hakkında o soruşturmayı açan eski DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel de çok önemli bilgiler aktardı. Hablemitoğlu cinayetinde F tipi örgütü işaret etti.

Yüksel, F tipi örgütün Hamlemitoğlu cinayetini Ergenekon'un üzerine yıkmaya çalıştığını söyledi. 


HABER: HÜSNA SARI
KAMERA: SERKAN BAYRAKTAR

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

CENAP AYTEPPE :

kutlu mücadalende vatan i̇çi̇n canini verdi̇n işiklar i̇çi̇nde yat ....malesef bi̇r takim aydin geçi̇nenler üsteli̇k te atanin i̇smi̇ arkasina gi̇zleni̇p vatanimizin düşmanlarina kalkan oluyorlar.rahat uyu atamiz cumhuri̇yeti̇ gençli̇ğe tesli̇m etti̇ ve gençli̇k ayakta.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar