banner864

Ölüm madeninde incelemeler başladı 18 Mayıs 2014, 17:15

İş Teftiş Kurulu Başkanlığı, Soma'daki maden ocağında; güvenliğini sağlamak ve kazanın etkilerini silmek dışında, yer altındaki bütün işlerin durdurulmasına karar verdi. 3 iş başmüfettişi olayla ilgili incelemelere başladı.
Soma maden kazasını incelemekle görevlendirilen iş teftişi heyetinden 3 iş başmüfettişi, ocakta tahliye çalışmalarının bitirilmesinin ardından tekrar ocağa girdi.

Ocakta yapılan incelemeler sonucu, meydana gelen yangının tamamen sönmediği tespit edildi. Ayrıca yangın sonrası ocağın havalandırması, gaz izleme sistemi ve tahkimatının son durumları incelendi.

İş Teftiş Kurulu Başkanlığı, yapılan incelemeler sonucu, ocağın güvenliğini sağlamak ve kazanın etkilerini silmek dışında yer altı bütün işlerin durdurulmasına karar verdi.

Durdurma işlemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun 25. ve İşyerlerinde İşin Durdurulmasına Dair Yönetmelik'in 11. maddeleri uyarınca gerçekleştirildi.

İş teftiş heyetince yürütülen iş kazası incelemesi devam ediyor. Ayrıca, iş çalışma süreleri ve ücretler başta olmak üzere, işin yürütümü yönünden inceleme yapmak üzere 2 iş müfettişinden oluşan bir heyet görevlendirildi.

uluslakanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

vatansever :

is ciddi olmasaydi kahkahalara bogulacaktim, bunlar kendi oturdugu dali ne zaman kestigini gördük???? birkactane kukla yargilayacaklar ve ise devam diyecekler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar