Ölüm orucunun 11. gününde çıkartma yaptılar 16 Mart 2014, 00:01

Özlük Haklarının iyileştirilmesi için ölüm orucuna yatan emekli astsubaylar, oruçta 11’inci günü geride bıraktı. Hem emekli astsubaylar, hem de aileleri ölüm orucunun 11’inci gününde astsubayları yalnız bırakmadı. Türkiye'nin dört bir yanından binlerce yurttaş astsubaylara destek için Ankara’ya adeta çıkartma yaptı.

ÖLMEK VAR DÖNMEK YOK paylaşan: ulusalkanal
81 ilden on binlerce emekli astsubay, aileleriyle Ankara'daki Abdi İpekçi Parkı'na akın etti. Emekli astsubaylar "Hükümet uyuma, astsubaya sahip çık" sloganları atarak özlük haklarının ve emekli maaşlarının iyileştirilmesini istedi.

Türkiye emekli astsubaylar derneği genel başkanı Ahmet Keser, mücadelenin devam edeceğini ve haklarını sonuna kadar arayacaklarının altını çizdi.

Keser, Mustafa Kemal’in askeri olduklarını hatırlatarak, hükümeti de uyardı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Mehmet Şevket Deler :

Şanlı ordumuzun temel taşıyız biz. Eğitim zimmet bakımı üstleniriz Va tan ve Bayrağımız için ölürüz. Çektiği miz çilenin bedelini istiyoruz.

Sonmka :

Türkiyedeki en önemli kurumu askerlerimize destek tam olacaktır neolursa olsun pes etmek yok

haklı davamiz :

Eylemler güzel herkesin yüreğine sağlık neden simdide meclise gitmiyoruz genel Komutanlığın bisey yapacağı yok yapacaksa meclis yapmazsa bundan sonra kimseye oy yok hep boş

Veyis KARAKUŞ :

Ben Emekli Astsubay olarak yapılan eylemi yürekten destekliyorum.Sayin Genelkurmay Başkanı'nın haklı bir davaya duyarsız kalıyor olmasını anlamakta çok büyük güçlük cekiyorum. Yasanan bu olaya sahip çıkmasını önemle arz ve talep ediyorum. Veyis KARAKUŞ

Necati Geniş :

ulusal kanal assubayların bu onur mücadelesinde sürekli yanımızda oldu. bütün çalışanlarına ve yöneticilerine teşekkürler.

Ahmet Turan Öztürk :

helal olsun

astsubay yigit :

Medya ve basın neden astsubayların ölüm orucuna gereken önemi vermiyorlar tetörisler yapsaydı eylemi basinimiz ayni şekilde davranırlarmiydi veya grevin oldugu yerde beklermiydi gecmise bir bakmak lazım

nadir öztürk :

yiğitlerimiz her yerde. hak aramak bile yiğitlik oldu. yiğitlerimize selam olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar