banner864

Operasyonda gözaltına alınan polislerden 3'ü bombalarda parmak izi tespit edilenler 18 Haziran 2015, 17:35

Tahşiye soruşturması kapsamında yapılan ikinci dalga operasyonda, "bombacı polisler" de gözaltına alındı. Gözaltına alınan 18 polisten 3'ünün, tahşiyecilerin evlerine bomba yerleştiren ve bombalarda parmak izi bulunan polisler olduğu öğrenildi.
 Operasyon düzenledikleri tahşiyeciler grubuna yönelik kumpas kurdukları iddiasıyla gözaltına alınan polislerle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. 
Buna göre, gözaltı kararı bulunan 20 polisten 3'ü, 2010 yılındaki tahşiyeciler operasyonunda arama yapan ekiptendi. Operasyon yapılan İstanbul Bahçelievler'deki eve bomba yerleştirdiği belirtilen 3 polisin, bombalarda da parmak izi tespit edildi.

İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada gözaltına alınanlar, "silahlı örgüte üye olma, örgütün amacı doğrultusunda faaliyette bulunma, resmi evrakta sahtecilik, suç uydurma, iftira" ile suçlanıyor.

Evde bulunan bombalarla, Poyrazköy ve Zir Vadisi'nde bulunan bombaların seri numaralarının aynı olduğu, kafile numaralarının ise silindiği ortaya çıkmıştı. ES///
Emniyet fezlekesinde ve savcılık kararlarında, F tipi örgütün Fethullah Gülen'i eleştiren tahşiyecilere operasyon düzenlediği kaydediliyor. Emniyetteki yapının, sahte delil üreterek kumpas kurduğu, Gülen'in, kendisine bağlı 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar