banner864

Operasyonlar sonrası Kandil 3'e bölündü 02 Ağustos 2015, 16:35

Irak'ın Kuzeyindeki PKK hedeflerine yönelik hava operasyonları terör örgütünün Kandil'deki yönetimini üçe böldü. Murat Karayılan ve bazı yöneticiler İran'a, bazıları ise daha güvenli olduğu düşüncesi ile Suriye'ye kaçtı. Bazı üst düzey yöneticilerin de Kandil'de saklandıkları belirlendi.
Terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen operasyonlar, örgütün üst düzey yönetiminin üçe bölünüp Kandil'i terk etmesine neden oldu.

Kandil, Zaho, Zap, Metina ve Hakurk kamplarına yapılan bombardımandan sonra PKK'nın lider kadrosunun sadece bir kısmının kampta saklandığı belirlendi.

Aralarında Murat Karayılan'ın da bulunduğu bazı isimler İran'a, diğerleri ise daha güvenli olduğu düşüncesi ile Suriye'nin Cizire bölgesine kaçtı.

Bu arada hava operasyonu da genişleyerek devam ediyor. Hergün bir şehidin adının verildiği operasyona Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nün yanı sıra Bandırma ve Batman’dan havalanan uçaklarda destek veriyor. Malatya Erhaç’tan 44 adet bombardıman uçağı F 4-2020 pkk hedeflerine bomba yağdırdı. 

Gece saatlerine kadar süren operasyonlara 2 tanker uçağı, 1 havadan komuta kontrol ve ihbar uçağı AWACS ile 5 insansız hava aracı heron'da eşlik etti.

Başta Kandil olmak üzere Zap, Metina, Hakurk ve Haftanin’in hedef alındığı operasyonlarda pkk'nın toprak altındaki sığınaklarıda imha edildi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Mulla kaman :

iran yılanı verirmi türkiyeye

Oğuz Kıral :

Koçlarım Allah size yardım etsin.

öztürk türkkan :

kara zehirli ödlek korkak kara yılanın hakkından gelmek lazım

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar