banner864

Operasyonun savcısı bakın kimle görüşmüş 23 Mart 2014, 19:28

MİT'ın Adana'da yakalanan mühimmat yüklü TIR'ları hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Yeni Şafak gazetesi, operasyonun savcısı Aziz Takçı'nın operasyon öncesi Adana İl Jandarma Komutanı Albay Özkan Çokay'ın evinde 1 saat operasyonu görüştüğünü iddia etti. Takçı'nın görüşmeden sonra nöbetçi olmamasına rağmen savcılığa geldiği ve arama talimatı yazdırdığı da iddia edildi.
Adana'da yakalanan mühimmat yüklü MİT TIR'ları ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Yeni Şafak gazetesi, operasyonu yürüten savcı Aziz Takçı'nın , operasyonu koordine eden Adana İl JAndarma Komutanı Albay Özkan Çokay'ın evinde operasyon öncesi görüştüğünü iddia etti.

Müfettiş raporlarına girdiği söylenen 1 saatlik görüşmede TIR'ların durdurulması operasyonunun konuşulduğu öne sürüldü.

Görüşmeden sonra savcı Aziz Takçı'nın nöbetçi olmadığı halde Savcılığa geldiği ve arama talimatı yazdırdığı da gelen iddialar arasında.Takçı'nın o gün Adliye'de görevli Savcı'ya operasyon ile ilgili bilgi vermediği de belirtildi.

"Casusluk" dosyası kapsamında yürütülen bu soruşturmanın Fethullah Gülen örgütü hakkında açılacak ilk dava olması bekleniyor. Öte yandan soruşturmayı yürüten savcıların, Gülen örgütü tarafından baskı altına alındığı iddia edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder