banner864

“Orduya kumpas“ kavgası 30 Aralık 2013, 18:40

Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın "milli orduya kumpas" açıklaması tartışma yarattı. Zaman Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, "Kumpas vardı, biliniyordu ve sessiz kalınıyordu ise suça ortak olunmuş demektir" dedi. Akdoğan ise basın açıklaması yaparak "biz Ergenekon sürecinde ne dediysek aynen onun arkasındayız" ifadelerini kullandı.
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan ile Zaman Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı arasında "kumpas" tartışması çıktı.

Akdoğan'ın "milli orduya kumpas" ifadelerini değerlendiren Dumanlı, köşesinden yanıt verdi. Dumanlı, "Kumpas vardı, biliniyordu ve sessiz kalınıyordu ise suça ortak olunmuş demektir" dedi.

Dumanlı, yeniden yargılama konusunda da AKP'ye çağrı yaptı. Dumanlı, "Madem bazı komutanların suçsuz olduğunu düşünüyorsunuz, neden hukuki düzenleme yapıp bu insanları kurtarmıyorsunuz" diye sordu.

Yalçın Akdoğan ise Dumanlı'nın bu yazısına basın açıklamasıyla yanıt verdi. Akdoğan, "Bizim ifadelerimizde bir dava veya soruşturmaya yönelik bir iddia veya farklı bir bilgi bulunmamaktadır" dedi. "biz Ergenekon sürecinde ne dediysek aynen onun arkasındayız" ifadelerini kullanan Akdoğan, köşe yazısının bağlamından koparılarak farklı bir noktaya çekildiğini belirtti.

Akdoğan, "suçluluğu ispat edilmeden kişilerin itibarını zedeleyen yaklaşımlar zaman zaman organize bir kampanyaya dönüşebilmekte, adeta bir kumpas şeklinde görünüm vermektedir" diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder