banner864

“Osmanım'ın“ sicili 09 Ağustos 2013, 17:56

Ergenekon savcılarının Osmanım diye hitap ettiği Danıştay katili Osman Yıldırım, ifadeleriyle Danıştay davasının Ergenekon davası ile birleştirilmesini sağladı. Şimdi ise Danıştay saldırısından beraat ettirildi. Peki kim bu Osman Yıldırım?
"Osmanım"ın geçmişi, Danıştay cinayeti ve Cumhuriyet bombalarından ibaret değil. "Öz ablasını öldürmek", "öz yeğenini fuhuşa zorlamak" Osman Yıldırım'ın sicilindeki suçlardan sadece bir kaçı. Osman Yıldırım; sicilini, tutuklu yurtseverlere yönelik, "sizin kanınızı içeceğim" tehdidiyle ortaya koyan bir isim. Gelin, savcıların muteber tanığı Osman Yıldırım'ın siciline göz atalım.

Osman Yıldırım... Namı diğer, Osmanım... Danıştay hakiminin katili, Ergenekon savcılarının muteber tanığı...

Öz ablasını öldürdü... Yeğenini fuhuşa zorladı... Cumhuriyet Gazetesini bomladı... Danıştay cinayetini azmettirdi...

Ergenekon davasında hem sanık, hem tanık, hem gizli tanık...

Osman Yıldırım'ın 3 ayrı kimlikle verdiği ifadelerle Danıştay cinayeti Ergenekon davasına bağlandı. Bu sayede yurtseverlere binlerce yılı aşan cezalar verildi.

Ergenekon kararlarıyla beraat eden, muteber tanık Osmanım'ın sicili pek parlak değil. Kasten adam öldürme, fuhuşa zorlama, evrakta sahtecilik, ruhsatsız silah taşımak gibi bir çok suçtan defalarca mahkum oldu, cezaevine girdi.

İşte her defasında kolaylıkla salıverilen Osman Yıldırım'ın sabıka kaydı.

- 30 Aralık 2006 tarihinde kasten adam öldürmeye teşebbüs ve ruhsatsız silah taşımak suçundan 9 yıl hapis cezası
- Ablasını öldürmek suçundan 20 yıl hapis cezası
- Nüfus kâğıdında yaptığı sahtecilikten ötürü mahkûmiyet
- 14 Temmuz 1998 tarihinde öz yeğenine fuhuş yaptırmak suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası

Yıldırım, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Danıştay cinayetinin 27 Haziran 2008 tarihinde görülen duruşmasında Cumhuriyete ve Atatürk'e ağır hakaretler yağdırdı.

Ergenekon hakimlerinin beraat ettirdiği Osman Yıldırım, Danıştay Saldırısını azmettirdiğini ve Cumhuriyet Gazetesi'ne bomba attırdığını da bu davada itiraf etmişti.

Türkiye Cumhuriyeti Devletini tanımadığımdan suçlamalarla ilgili savunma yapmayacağım. Ben Anadolu İslam Devletinin bir vatandaşıyım. Müslüman vatandaşlar üzerinde laik baskı kurmak isteyen Cumhuriyet Gazetesini üç kez bombalattım. Ayrıca Alparslan arkadaşıma Danıştay suikastını yaptırdım. İsim vermeden istinkâf ettiğim şahsı, ‘Kurtuluş Savaşı vermemiş, satış savaşı vermiş’, ‘İngiliz tetikçisi’ ve ‘İngiliz piçi’ olarak sıfatlandırdım.
"Osmanım" Ergenekon duruşmalarında da rahat durmadı. Defalarca tutuklu yurtseverlere fiili saldırılara kalkıştı. Son icraatı ise, "hepiniz kanını içeceğim" sözleriyle tutuklu yurtseverleri tehdit etmek oldu.

ulusalkanal.com.tr 
Etiketler

Yorumlar

ATATURKUN SAGKOLU :

zorbaligi insanina demokrasi diye yutturmaya calisan siz akp hukumetine halktan guzel bir destan yaziliyor tarihe kara yazilarla gececeksiniz hepiniz zindanlarda curuyeceksiniz tc ilel ebet turk kalacak bunu boyle belleyiniz.

tuncay :

vay vayy vayyy aramizda haki̇mlerde varmiş!!! bu işin arkasında olan arkadaşlar davaların arkasında olan savcılar hakimler bu deyişle hükümettin beslediği mikroplar okyanus ötesinde bulunan şahıslar nereye kadar uğraşacaksınız neyin davasını veriyorsunuz toprak altından çıkan silahlarda dahil siz gömdürmediğiniz mi hepsi senaryo yazık bu adamlara sizi yıkmak isteyen 9 senede yıkamazmıydı rand için onca insan mağdur edildi bu adamların sizler alıp veremediği bişy yoktu ama şimdi söyliym bu adamlar elinde sonunda çıkıcak ergenekon diye bşy yok ama akp nasıl hesap vericek bunu herkes görecek o adamlar çıkıcak ordan padişahım her şeyin foya

şaban doğru :

işte ülkeyi yönetenler ile yasalari savunanlar ile yasalari uygulayanlarin has adami, demekki birilerinin daha hesabi bitmemiş ,bir yerlerde daha kullanmak için saliverdiler.o zaman kimin terörist olduğu ve terörist beslediği açikca ortada daha fazla bir şey demeye gerek varmi?

TC Ataturk kizi :

kimin urunuymus osman yildirim merak ettimde, ithal mi edildi yoksa yerli mali mi? yakinda basbakan danismani olacak, bak gorurusunuz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar