banner864

Oyları Kurtarma Timi 7 Haziran'da sandık başında olacak 17 Mayıs 2015, 13:13

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) 7 Haziran genel seçimlerinde oyların güvenliğini sağlamak için “Oyları Kurtarma Timi – OKUT” adı altında bir platform ve çağrı merkezi kurdu. “Oy mücadelesi özgürlük mücadelesidir” diyen TGB’liler seçimlerde oyları korumak için herkesi OKUT’a katılmaya davet etti. 

İşte TGB’nin yayınladığı çağrı metni;
“Milletimizin cumhuriyetimizi,birliğimizi ve aydınlanma değerlerini savunma kararlılığının sandık başında sonuç alacağı bir seçime gidiyoruz. Türkiye'de AKP'yi devirecek bir irade vardır. Bu iradenin sandığa yansıması, seçimin ve sandıkların güvenliğini sağlamaktan geçiyor. 7 Haziran Genel Seçimleri'nde sandıklar bizlere emanet olacak. Geçmiş seçimlerde çeşitli zorbalıkları deneyerek milletimizin iradesini ve geleceğine dokunmaya kalktılar. Bu seçimde benzer manzaraların yaşanmasına izin vermeyeceğiz. Seçimlerde tek görevimiz oy kullanmak değil, milyonlarca oyu koruma altına alıyoruz. Sandıklardaki oylar geleceğimizdir, geleceğimize sahip çıkıyoruz!7 Haziran'da Oyları Kurtarma Timleri görev başında olacak. Sende OKUT'a katıl, oyları çalınmaktan kurtar. Koruyamadığın Oy Senin Değildir!”

TGB’nin OKUT’a katılma çağrısı için yayınladığı klip ise şu şekilde; 


Yorumlar

selma öztürk :

geliyorum bende çok genç değilim ama hep gençlerle birlikteyim. çünkü onların öğretmeniyim. sizleri çalışmalarınızdan dolayı kutluyorum sağlık ve başarılar diliyorum. i̇sminizi de çok beyendim.türkiyemin yürekli gençleri...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar