banner864

Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay'ın ölümüne ilişkin rapor hazır 28 Kasım 2014, 19:11

Eski Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay'ın şüpheli ölümüne ilişkin bilirkişi raporu tamamlandı. Oktay'ın ölümüne dosya yeniden gündeme alınarak bilirkişi incelemesine gönderilmişti. Ulusal Kriminal Büro'dan yapılan açıklamada 105 sayfalık raporun yetkililere ulaştırıldığı duyuruldu.
Özel Harekat Daire Başkanı iken şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Behçet Oktay'ın ölümüne ilişkin bilirkişi raporu tamamlandı.
Ulusal Kriminal Büro raporun 105 sayfa olduğunu ve 10 nüsha olarak yetkililere ulaştırıldığı duyuruldu. Behçet Oktay'ın ölümüne ilişkin davanın tek sanığı olan Halil Kesici hakkında Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde beraat kararı verilmiş, temyiz aşamasındaki dosyada Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın tebliğnamesi bekleniyordu. 

Bu aşamada Oktay'ın hayatını kaybettiği olay anına ait eşyaları bilirkişi incelemesine gönderildi. Oktay'ın ölüm anındaki tabancası, saati, ayakkabısı, atlet, fanila, gömlek, yelek, kemer, çorap, şapka, kılıf, fişeklik ve diğer eşyalarının yer aldığı bütün deliller bilirkişi tarafından tekrar incelemeye alındı.

Ulusal Kriminal Büro'ya gönderilen eşyalar üzerinde 7 uzman çalıştı. Bilirkişilerin derinlemesine ve çok yönlü projeli çalışma yürüttüğü belirtildi.

Eski Özel Harekat Dairesi Başkanı Behçet Oktay'ın ölümü, intihar mı cinayet mi tartışmalarına neden olmuştu. Oktay, kumpas davalarında kullanılan mühimmatların Poyrazköy, Zir vadisi ve Gölbaşı gibi bölgelere nasıl gömüldüğü konusunda savcılığa ifade vermeyi planladığı ortaya çıkmıştı.

Naci Eriş
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar