banner864

Özel okul ücretleri belli oldu! Anaokulu 8 binden başlıyor! 27 Nisan 2015, 13:18

Önümüzdeki yılın özel okul ücretleri belli olmaya başladı. Anaokulu ücretleri 8 bin liradan başlıyor, liselerde bu rakam 30 bin TL’yi aşıyor.
 Zaten ateş pahasıydı, fiyatları yeni dönem için daha da arttı. Özel okullar önümüzdeki eğitim öğretim yılı ücretlerini açıklamaya başladı. Anaokulu ücretleri 8 bin'den başlarken, liselerde bu rakam 30 bin TL'yi aşıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı, özel okullar için zam oranı hesaplamada değişikliğe gitti. Bakanlık, bir önceki yıl ilan edilen eğitim ücretine enflasyon oranı eklendikten sonra, en fazla yüzde 5 zam yapılmasına karar verdi. Yapılan bu değişiklik 2015'in Ocak ayında tüm Özel Öğretim Kurumları'na gönderildi.

Bakanlığın yaptığı uyarı okulların ara sınıflarında eğitim alacak öğrenciler için geçerli. Bu nedenle fiyatlar genel anlamda bi hayli yüksek. Önümüzdek dönem çocuğunu  anaokuluna gönderecek velilerin en az 8 bin TL’yi gözden çıkarması gerekiyor. İlk ve ortaokullarda ücretler 10 bin ile 38 bin TL arasında değişiyor. Liselerde de rakam 30 bin TL’yi aşıyor.

Şimdilik tüm okullar ücretlerini açıklamış değil. Mayıs ayı sonuna kadar fiyat açıklamayan özel okullar,  bir önceki yıl uyguladığı miktar üzerinden kayıt almak zorunda olacak.

ulusalkanal.com.trEtiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar