banner864

Özel: "Yıkıcılık yapıyorsunuz" 21 Ekim 2013, 17:48

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, 12 gün sonra Balyoz kararlarıyla ilgili konuştu. Özel, hüküm giyen silah arkadaşlarının Türk Ordusu içine nifak sokmakla suçladı. Özel hüküm giyen komutanlar ve yakınlarının açıklamalarının "yıkıcı, saldırgan" olduğunu belirtti. Anadolu Ajansına konuşan Özel açıklamasını AKP'nin seçim sloganı olan "Her Şey Türkiye İçin" ifadesiyle noktaladı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Yargıtay'ın Balyoz kararının ardından ilk kez konuştu, tarihe geçecek ifadeler kullandı.

Özel, hüküm giyen silah arkadaşlarını Türk Ordusuna nifak sokmakla suçladı, "yıkıcılık yapıyorsunuz" dedi.

Yıkıcı ve mesnetsiz olduğunu düşündüğüm eleştiri, tahrik ve saldırıların dozajının artması üzerine iddialara cevap olarak kamuoyunun bilgilendirmenin yararlı olacağını değerlendiriyorum. (...) Karar sonrası tahliye edilen arkadaşlarımın çoğunluğunun Kara Kuvvetleri Komutanlığı mensubu olduğu ifade edilerek Türk Silahlı Kuvvetleri içinde ayrımcılık yapma, nifak sokma ve huzur bozmaya yönelik girişimleri kınıyorum.

Özel, "suskunluk" eleştirilerine de yanıt verdi.

Kurumsal kimliğim nedeniyle, yargıya intikal etmiş konularla yargı kararları üzerine yorum ve değerlendirme yapma hakkına sahip olmadığımı ve düşüncelerimi basın yolu ile kamuoyu ile paylaşmayı doğru bulmadığımı düşünüyorum.

Göreve geldiğinde Balyoz Davası'nın yargılama aşamasında olduğunu anlatan Özel, topu eski Genelkurmay Başkanlarına attı.

Genelkurmay Başkanı açıklamasının son bölümü ise "geçmişte yaşanmış hadiselere takılıp kalmayın" dedi. Özel açıklamasında AKP'nin "Her şey Türkiye için" sloganını da kullandı.

Daha huzurlu, müreffeh ve her yönüyle gelişmiş Türkiye hedefine; geçmişte yaşadığımız olayları sorgulayarak, gerekli dersleri çıkararak ve bu dersleri hayata geçirerek, ancak geçmişte yaşanmış hadiselere takılıp kalmadan, bu olayları sürekli olarak gündemde tutmayarak, geleceğimize ait plan ve projeler yaparak ve bunları uygulama alanına sokarak, birlik ve beraberliğimizi ve iç huzurumuzu koruyarak, birbirimizi dinleyerek ve anlayarak, mevzubahis vatan ve millet olduğunda saplantılarımızı bir kenara bırakarak ve 'Herşey Türkiye için' diyerek ulaşabileceğimize inanıyorum.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

asker kızı :

necdet özel, neden acaba askerlik onurunua, silah arkadaşlarına sırtını çevirdi

talip altıntaşı :

ama gidişat iyi degil gbi görünüyor

Müslüman :

türk ordusu kuşatmayı yaracak.. yaşasın tam bağımsız türkiye!

G.PEKESİN :

sınıf arkadaşları malum şahsı aralarından çıkardı.yalnızca tayyip in adamı oldu.başkada dostu olmaz.

son-kale :

malesef turk silahlı kuvvetlerine sokulmus en buyuk nifak necdet ozelin ta kendisidir.bunu tum subaylar ve cogu generaller gayet iyi bilirler.ama artık zaman seyretme zamanı degildir.

ali akbaba :

dikkat et bayim kurumuş yaprakları dökülmüş bir ağacn gölgesine siğın dınız.kacgün daha dayanacak sınız.barı konuşmada birşey sansınlar.

t.c. vatandas :

ayakta kalmis birsey mi kaldi komutan...yikilisi ne guzel de seyrediyorsunuz.. taaa bosna dan....

TC Genc :

bu adamalr iyice azdi siniri asti, hareket zamani gelmistir artik sessiz kalmamaliyiz, sessiz kaldigimiz surece turkiye elden gidiyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder