banner864

Özel'den Balyoz yorumu 21 Ekim 2013, 13:26

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel Balyoz kararlarıyla ilgili Anadolu Ajansı'na konuştu. Özel, "TSK’ya nifak sokma, huzur bozma girişimlerini kınıyorum" dedi.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Yargıtay'ın Balyoz kararlarıya iligli konuştu.

Anadolu Ajansı'na açıklamalarda bulunan Özel, “TSK’ya nifak sokma, huzur bozma girişimlerini kınıyorum” dedi.

Kararların açıklanmasının üzerinden 12 gün geçmesinin ardından açıklama yapan Özel, "Neden konuşmuyor" sorusuna da şöyle yanıt verdi:

Son zamanlarda sık sık 'Neden konuşmuyor?' sorusu ile karşılaşıyorum. Genelkurmay Başkanı, devlet sorumluluğu bulunan, görev ve yetkileri yasalarla belirlenmiş, TSK'nın Komutanı ve bir kamu görevlisidir. Bir kamu görevlisinin; konuşacağı konuyu, yeri, zamanı ve muhataplarını doğru analiz etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle, mümkün oldukça konuşmamaya ve gündemde olmamaya gayret sarf ediyorum.
Tarihi davalarla ilgili verilen yargı kararlarının; ihtisas sahipleri tarafından tartışılmasının, sonuçlarının yürütme ve yasama organları tarafından değerlendirilmesinin ve vicdani muhasebesinin de yüce milletimiz tarafından yapılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.
Karar sonrası tahliye edilen arkadaşlarımın çoğunluğunun Kara Kuvvetleri Komutanlığı mensubu olduğu ifade edilerek TSK içinde ayrımcılık yapma, nifak sokma ve huzur bozmaya yönelik girişimleri kınıyorum.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

TAHSİN DEĞİRMENCİ :

necdet bey siz ve yardımcılarınız konuşmayın bop eşbkaşkanlığına ve atlantik ötesine biat etkmişsiniz hiç birzaman da silah arkadaşı ve mustafa kemalin askeri olamazsınız

son-kale :

hasim kılıc anayasa mahkemesi icin ne ise necdet ozel de tsk icin odur..vah benim orduma..

aa :

Bunlar Türk milletiyle alay ediyorlar Ordusu kafeste olan bir Halk ayak altında kalır

yakupcemil :

ne demiş, ne demiş?...

elif kantoğlu hayim :

ama lütfen konuşun bi zahmet !!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar