banner864

Özgürlük hareketi Meclis kapısına dayanıyor 10 Şubat 2014, 10:21

Hiçbir güç, Ergenekon, Balyoz ve İzmir tutsaklarını artık duvarlar arasında tutamaz. Zindan kapılarını tutanlar, CHP ve MHP yönetimlerinin desteklerine rağmen, umutsuz bir çırpınışın içindedirler. Çünkü karar yetkisi kumpasçılara bırakılmayacaktır.

Parmak hesabı

Şu an Meclis'teki parmak hesabına mahkûm olanlarımız az değil. Ama o parmakları belirleyen bir güç var, onu görmeliyiz. Görmesek bile, o güç kendisini gösterecek.

7 Şubat Cuma akşamı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, işte o güce işaret etti. Mustafa Mutlu ve Can Karadut'un Ulusal Kanal'daki "Kral Çıplak" izlencesindeki konuşması, çok aydınlatıcıydı. Yalnız bilgilendirmedi Prof. Feyzioğlu. Sonuca nasıl varılacak, yol haritasını da çizdi. Mücadele yolunu aydınlattı.

Prof. Metin Feyzioğlu yol haritasını çizdi

Barolar Birliği Başkanımız, özetle şunlara dikkat çekti:

-Evet, Adalet Bakanlığı'nın yasa tasarısı, Ergenekon ve Balyoz duvarlarına dokunmuyor, ama bu tasarı Meclis'ten bu haliyle geçemez. Buna izin veremeyiz ve vermeyeceğiz!

-Meclis'teki muhalefet partileri, Silivri-Hasdal-Şirinyer kapılarının açılmasına karşı bir tavır içindeler. Ama bunu sürdüremeyeceklerdir. Onları da harekete geçirmeliyiz.

-Şu anda yapacağımız iş, milyonları ayağa kaldırmaktır.

Sayın Feyzioğlu, yalnız yetkin bir bilim adamı değil, aynı zamanda Türkiye'nin en güçlü meslek örgütünün başkanıdır. Ve şimdi Türkiye, O'nu sorunları çözen lider özellikleriyle de tanımaktadır. Milyonları harekete geçirecek bir mücadelenin işaretini vermektedir.

Barikat yıkma ustaları


Hürriyet, bizim 150 yıllık büyük mücadelemizdir. Biz milli demokratik devrimimizi Hürriyet ve İstiklal diye diye başardık. 13 Aralık 2012 ve 8 Nisan 2013 günlerinde, İşçi Partisi önderliğinde Silivri barikatlarını yıkan on binler, o geleneği sürdürüyor.

Barikat yıkma örgütü TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz de, zindan bekçilerine meydan okudu, "Zindanlar boşalacak" dedi. "Meclis kapısına dayanacağız" diye ilanda bulundu. İşçi Partisi Ankara İl Örgütü, 7 Şubat Cuma günü Meclis'e yürüyerek, eylemin ilk denemesini yaptı.

El mi yaman Bey mi yaman!

Perşembe günü Türkiye'nin en etkili kitle örgütleri, Ankara'da ayağa kalkıyor.

Şimdi göreceğiz: El mi yaman, bey mi yaman!

Doğu Perinçek
Aydınlık/Rota

Yorumlar

VATAN SAGOLSUN :

bende sizlerle birlikte olmayi cok isterdim-ama kalbim sizlerle birlikte.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar