banner864

Pakette üyelik bombası 30 Eylül 2013, 18:27

Başbakan Erdoğan, Siyasi Partiler Kanunu'ndaki üyelik yasaklarının kalkacağını açıkladı. Pakete göre hakimler, savcılar, askerler, polisler, soykırımcılar, işkenceciler, hırsızlar, dolandırıcılar, rüşvetçiler, ihaleye fesat karıştıranlar, tecavüzcüler, çocuk istismarcıları, hatta Abdullah Öcalan bile siyasi parti üyesi olabilecek.
 Başbakan Erdoğan, Siyasi Partiler Kanunu'nun 11. maddesinde değişiklik yapılacağını açıkladı.

Değişiklikle yargı, güvenlik ve ekonomi ile ilgili kurumlar, siyasetin içine çekiliyor. Değişiklikle; yüksek yargı mensupları, hâkimler, savcılar, Sayıştay denetçileri, subay ve astsubaylar ile Emniyet mensuplarının siyasi parti üyesi olmasının önü açılıyor.

Erdoğan'ın değiştiriyoruz dediği 11. maddenin b fıkrasındaki hükümlerden biri de insanlığa karşı işlenen suçlardan hüküm giyenlere siyasi partilere üyelik yasağı. AKP'nin açılım paketiyle; soykırımcılar, işkenceciler, terör hükümlüleri, insanları bilimsel deneylere tabi tutanlar da siyasi partilere üyelik hakkı kazanıyor.

Terör hükümlüleri PKK liderlerini de kapsıyor. Yani Abdullah Öcalan gibi üst düzey terör örgütü yöneticileri de bir siyasal partiye kaydolabilecek.

AKP'nin paketi, kamuoyunda büyük tepkiyle karşılanacak bir başka değişikliği de öngörüyor. Erdoğan'ın bahsettiği gibi 6 kısıtlama kaldırılırsa; çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın satıcıları, hırsızlar, ihaleye fesat karıştıranlar, dolandırıcılar ve rüşvetçiler, siyasi partilere üye olabilecek.

Açılım Paketi'nin bu bölümü adeta pimi çekilmiş bir bomba gibi. Toplumsal hayatı alt üst etme tehlikesi taşıyor.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

yıldız kılınç :

aman allahım bu nasıl bir paket çocuklarımın suratlarına bakamaz hale geldim bu türkiyenin halini gördükçe

Serkan Acarel :

... hatta abdullah öcalan bile siyasi parti üyesi olabilecek ... tek kelime ile yuh artik.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder