banner864

Palalı'dan ilginç savunma! 09 Nisan 2014, 18:16

Haziran eylemlerinde yurttaşlara pala ile saldırgan Sabri Çelebi ve arkadaşlarının yargılanmasında arpa boyu yol alınamadı. Avukat Turan Öner palalı saldırgan Çelebi'yi; "yaralanan kişileri öldürmek isteseydi, öldürürdü" sözleriyle savundu. Öner'in skandal açıklamaları bununla da sınırlı kalmadı. Öner, pala ile yaralanan yurttaşları kastederek, "Gezi'ye piknik yapmaya gitmediler, teröristler müvekkilimin dükkanını yaktı" dedi.
Haziran Direnişi'nde yurttaşlara pala ile saldıran Sabri Çelebi ve arkadaşlarının yargılanması yılan hikayesine döndü. Duruşma 5 ay sonraya ertelenirken palalı saldırgan Çelebi'nin tutuklanması veya adli kontrol uygulanması talepleri de reddedildi.
Müşteki avukatları plalı saldırgan Sabri Çelebi hakkında açılan 3 ayrı davanın birleştirilerek görevsizlik kararıyla ağır ceza mahkemesine gönderilmesi istedi. Yargıtay içtihatlarını gerekçe gösteren avukatlar; palalı saldırının "kasten adam öldürmeye teşebbüs kapsamında" olduğunu söyledi.
İstanbul 53'üncü Asliye Ceza Mahkemesi, taleple ilgili savcı mütalasının sorulmasına karar verdi ve duruşmayı 16 Eylül 2014'e erteledi. Avukatlar 5 ay sonraya duruşma günü verilmesine itiraz etti. Ancak hakim mahkemenin yoğunluğunu gerekçe göstererek itirazları reddetti.
Palalı saldırgan Çelebi 3 cümlelik bir savunma yaptı. Saldırıda yaraladığı kişileri; ilk kez mahkemede gördüğünü iddia eden Çelebi, bu kişilerin olayda yaralanıp yaralanmadığını bilmiyorum dedi.

Palalı saldırganın avukatı Turan Öner de savunmasında ilginç açıklamalarda bulundu. Avukat Öner, Sabri Çelebi için "öldürme kastı olsaydı başarıya ulaşırdı" ifadelerini kullandı. Sabri Çelebi'nin terör örgütlerinin tehdidi altında olduğunu iddia eden Öner, bu konudaki MİT ve Emniyet raporlarını dosyaya sunacaklarını söyledi.
Avukat Öner'in; "Şikayetçiler Gezi Parkı'na piknik yapmaya gitmedi, teröristler müvekkilim Çelebi'nin dükkanını yaktı" sözleri ise tartışmaya neden oldu. Şikayetçilerden Seyfettin Efe "bize terörist mi diyorsun?" diyerek tepki gösterirdi. Müşteki avukatları da Öner'e teröristin tanımını sordu, "bize göre de pala ile saldıranlar teröristtir" dedi.
Mahkemede olayı anlatan Ender Ergün ifadesinde Çelebi'nin pala ile kendilerine saldırırken "sizi öldüreceğim, ananızı sinkaf edeceğim" şeklinde hakaret ve tehditler savurduğunu söyledi. Seyfettin Efe de Çelebi'nin yalnız olmadığını teşhis edemediği bir şahsın da kendisine döner bıçağı ile saldırdığını vurguladı.
İstanbul 53'üncü Asliye Ceza Mahkemesi Çelebi hakkında kendi baktığı 2 davanın birleştirilmesine; İstanbul 27. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen dava dosyasının da incelenmesine karar verdi.
Ulusal Kanal'ın palalı saldırı olayı ile ilgili haber ve görüntüleri de delil olarak dava dosyasına girdi.

Haber: Özer Sürmeli

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Recep TOPBAŞI :

Her Çelebi bir olmuyor. Kimisi hak, hukuk, adalet için hapse düşüyor kimisi de yalan dolan adam öldürmeye teşebbüs gibi her türlü pisliği olmasına rağmen... Aynen çakma Kemaller, Recepler, Devletlerde olduğu gibi.

ŞADİ ÇELEBİ :

bu şekilde insanlar biribirine saldirirsa sonuda gelmez şiddet şiddeti doğurur ve toplum iyicene ayrişir ve sonundada iç savaş çikar ve ülkede bölünür dişardaki düşmanlarda ellerini ovuşturup yeniden ülkemizi işgal ederler ve bir daha atatürkte gelmez bu ülkeye.

küçük adam :

küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar kullanmayın demişsiniz de bunlarsız da yorum anca bu kadar olur.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar