banner864

Pamukkale Üniversitesi Tıp Faktültesi Dekanı istifa etti 17 Ocak 2015, 19:52

Tayyip Erdoğan'ın karşılama törenlerinde eski 16 Türk devletini temsil eden askerlerden birinin kıyafetine Twitter'da yaptığı yorum eleştirilen, Denizli'nin Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Herken istifa ettiğini açıkladı.

PAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Herken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşılama törenlerinde eski 16 Türk devletini temsil eden askerlerden birinin kıyafetini Twitter'da değerlendirdi. Herken, Twitter hesabında, 'Şu bornozla fotoğrafı olan hangi beyliği temsil ediyor?' yazıp takipçileriyle paylaştı.Bu paylaşımdan sonra bazı twitter kullanıcıları, sözkonusu temsili kıyafet için 'Duşakabinoğulları' esprisini de ekledi. Prof. Dr. Herken, bu paylaşımını gelen tepkiler üzerine kişisel sayfasından kaldırdı AKP Denizli İl Gençlik Kolları'nın öncülüğünde bir grup, basın açıklamasıyla Herken'i eleştirdi. Grup ayrıca Herken'e kargoyla bornoz gönderdi.

DHA
Etiketler

Yorumlar

Lale kartal :

Fikir beyan etmek suç oldu artık

Incememed :

dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlar.

Tanhu Kagan :

dusakabinogullari beyligi! ahahahahaha! cok guldum ya! ama sayin rektor dogru soylemis gercekten de bornoz yada sabahlik gibi duruyor! "dusakabinogullari beyligi" ahahahahahahaha! gercekten cok gulunc!!!

özlem tipi :

bir ülkede böyle bir nedenle bir dekan i̇sti̇fa edi̇yorsa ci̇dden tehli̇kedeyi̇z demekti̇r.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder