banner864

Paralarını, hayallerini çaldılar! 15 yıllık birikimini kaybettiği gibi hayatı da altüst oldu 03 Haziran 2015, 19:45

Melek Yılmaz, MAKROM yapı tarafından dolandırılan yüzlerce vatandaşlardan sadece biri. 15 yıllık birikimini kaybettiği gibi hayatı da altüst oldu. Sadece Melek Yılmaz değil, Türk Sağlık-Sen de dolandırılanlar arasında..
15 yıl boyunca çalıştı, didindi. Onlarcası gibi tek hayali ev sahibi olmaktı. Biriktirdiği yetmedi, kredi çekip parayı denkleştirdi.

Melek Yılmaz, hemşire. Tuzla'da Makrom Yapı tarafından dolandırılan bine yakın kişiden sadece biri.

Yılmaz, dolandırıldıklarını farekettiğinde çok geçti. Hukuk yoluyla verdiği mücadelelerden de bir sonuç elde edemedi. 

Türk Sağlık-Sen 2 No'lu Şube'de Makrom Yapı ve Lütfü Bakırcı'dan nasibini aldı.

Bu olaydaki sendikanın da sorumluluğu var. Makrom yapı ile sendika işbirliği yapıyor. Ancak sendika da dolandırılıyor. 2 Nolu Şube Başkanı Alper Alıcı başta olmak üzere birçok sağlık çalışanı ev almak umuduyla parasını kaptırıyor.

Aralarında 50 bin lirasını kaydende, 250 bin lirasını kaybeden de var. Ancak ne şirket ortada ne de şirketin sahini Lütfü Bakırcı. Bu kadar delile rağmen Bakırcı'nın üzerine bir tabu bile kayıtlı değil. Bu yüzden mahkemeye giden vatandaşlar eli boş dönüyor. Lütfü Bakırcı'nın da kendiside kayıplara karıştı. 

Hayalleriyle birlikte paralarını da kaptıran vatandaşlar ise işin peşini bırakmamakta kararlı. Bunca zamandır bireyesel olarak hareket eden vatandaşlar artık ortak bir mücadelede buluştu. Bakırcı'ya karşı birlikte savaşma kararı aldı.

HABER: DENİZ ÇAĞLAYAN
KAMERA: MEVLÜT AYDOĞAN

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

nesrin gonen :

Allah sizinde hayal kurduklarınızı boş çıkarırsa bizi anlayacaksınz.ağzı olan konuşuyo ancak.devletimizde kanun koyamıyo.çünkü mutahitlik yapan vekiller var .

SS :

Ağzı olan konuşuyor işte... Sadece şunu söylüyorum; kınayanların, "sizde akıl yok mu"tarzında konuşanların kınadıklarını başlarına gelmeden ölümü tatmasın.

MSS :

her hareketinden dolandırıcılık olduğu belli olan bir şeye neyine güvenerek paranızı yatırırsınız? ünlü şarkıcılar ya da tv ünlüleri olabilir onlar parayla çalışırlar, onlar reklamında oynamış diye nasıl güvendiniz de birbirinize tavsiye edip tüm paranızı kaptırdınız? hiç mi jet fadıl adını duymadınız, banker kastelli, murat demirel vs onlarca benzer dolandırıcı varken 1 tane bile somut dikili binası olmayan şirkete güvendiniz. sizlerde bu kolay inanma olduktan sonra daha nice 15 yılın emeklerini kaptırırsınız.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar