banner864

Paralel şube müdürlüğü 27 Aralık 2013, 20:12

Emniyetteki Fethullahçı örgütlenmenin maskesi düştü. Örgütlenmeye ilişkin çok önemli bir bilgi ortaya çıktı. Cemaatçi polislerin, Büyükşehirlerde hücre evleri tuttukları ve gizli faaliyetlerini buralarda yürüttükleri öğrenildi. Ergenekon ve Balyoz operasyonları da bu hücrelerde kurgulanarak yürütüldü. İşte cemaatin Paralel Şube Müdürlükleri...
Emniyet'teki Fethullahçı örgütlenmeyle ilgili çok önemli bir bilgi gün yüzüne çıktı.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Fethullahçı polislerin İstanbul ve Ankara başta olmak üzere diğer büyükşehirlerde hücre evleri kurdukları belirlendi.

Özellikle Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi'nde örgütlenen polislerin, 3 ya da 4 evi kiraladığı öğrenildi. Evleri tertipleri kurgulamak için kullanan Fethullahçı polislerin bazen mesailerinin belli bölümünü bile bu hücrelerde geçirdiği belirtildi. Haberde Fethullahçı hücrelerinin kapatıldığı iddia edildi.

İstanbul Emniyeti'ndeki fethullahçı polislerin birkaç önemli evi olduğu ifade ediliyor. Ergenekon ve Balyoz gibi tertipleri yürüten polislerin Fethullahçı hücrelerine bağlı olarak çalıştığı bilgiler arasında.

Gazete ayrıca, Emniyet'teki Fethullahçıların görevden alınmasının ardından, polisler tarafından çok sayıda ihbar yağdığını yazdı.

Polislerin ihbarlarında, özellikle komiserlik sınav sorularının Fethullahçılara sızdırılarak ezberletildiği belirtiliyor. Bu sorular, Fethullahçılar tarafından kurulan Komiserlik Sınavı Kampları'nda dağıtılıyor. Polisler, Fethullahçı olmayanların sicil notunun 3,75'in üzerine çıkamadığından da şikayet ediyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar