Paralel Yapı ile anılan Ramazan Akyürek ile ilişkim yoktur 06 Temmuz 2014, 16:53

Tümgeneral Mehmet Akyürek F-tipi polis şeflerinden Ramazan Akyürek'in kardeşi olmadığını açıkladı. Ulusal Kanal'a düzeltme metni gönderen Tümgeneral Akyürek "hiç bir örgüt ve cemaat ile ilişkim yok" dedi.
Tümgeneral Mehmet Akyürek F-tipi polis şeflerinden Ramazan Akyürek'in kardeşi olmadığını açıkladı. Ulusal Kanal'a düzeltme metni gönderen Tümgeneral Akyürek "hiç bir örgüt ve cemaat ile ilişkim yok" dedi.

2'inci Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Mehmet Akyürek; "Fethullah Sicilli eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'le ilişkisi olmadığını" açıkladı.

Avukatı aracılığıyla  Ulusal Kanal'a bir düzeltme metni gönderen Tümgeneral Akyürek; "Ramazan Akyürek'in kardeşi" değilim dedi.

Tümg. Mehmet Akyürek - 2. Ordu Kurmay Başkanı:
Müvekkilimin “Ergenekon ve Balyoz Soruşturmalarında adı geçen ve son zamanlarda ismi Danıştay Baskını ve Paralel Yapılanma ile anılan Ramazan AKYÜREK’in kardeşi” olduğu iddiası gerçeğe aykırı nitelik taşımaktadır. Müvekkilimizin Geçmişte yaptığı görevler ve bulunduğu konum itibari ile birçok olumsuzlukla irtibatlandırılan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek ile hiçbir tanışıklığı ve irtibatı yoktur.

Tümgeneral Akyürek her hangi bir cemaat veya yapılanma ile ilişkisi olmadığını söyledi.

Tümg. Mehmet Akyürek - 2. Ordu Kur. Bşk.

Müvekkilim herhangi bir ad altında hiçbir örgüt, paralel yapı üyesi olmayıp, bu türlü faaliyetler içerisinde yer almadığı gibi herhangi bir örgüt, paralel yapının koruması altında değildir. Müvekkilimiz TSK bünyesindeki tüm görevlerini Anayasaya, yasalara, evrensel ahlaki değerlere ve vicdanına bağlı kalarak yerine getirmektedir.

Aydınlık Gazetesi 6 Temmuz'daki haberinde Tümgeneral Mehmet Akyürek'in cemaatçi polis şeflerinden Ramazan Akyürek'in kardeşi olduğunu yazmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

erdem cabuk :

Kibrista alay komutanimddi cok serefli bir komutandi ddurustlugunde ve laikliginde suphem yoktur gorevlerinide yasalara uygun cercevede yapar milliyetci ruhludur.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar