banner864

Parti meclis üyeleri Ekmel Bey'e destek çıktı 23 Haziran 2014, 18:18

CHP Parti Meclisi'nden Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin Köşk adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek kararı çıktı. Toplantının ardından açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Emel Yıldırım, "Parti Meclisi Üyeleri, adaya hangi yöntemle katkı verilebileceği konusu üzerinde durmuşlardır" dedi.
CHP Parti Meclisi toplandı, gündem Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığı oldu.

Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan basına kapalı toplantı, yaklaşık 3 saat sürdü. Basına yansıyan kulis bilgilerinde, toplantıda İhsanoğlu ismine ve aday belirleme usulüne ilişkin itirazların görüşüleceği belirtiliyordu.

Toplantı öncesinde açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili hiç konuşmaması dikkat çekti. Meraklı bekleyiş daha da arttı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Emel Yıldırım, toplantının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Parti Meclisi'nin İhsanoğlu ismine verilecek desteği görüştüğünü belirtti.

Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle Temmuz'da yapılması planlanan olağan kongrenin 1 yıl ertelendiği açıklandı.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler
ChpEkmeleddin

Yorumlar

kamil genişdaroğlu :

bu karara destek verenler,bir parça medeni iseler,genel başkanlarını da alıp giderler,bundan sonraki seçimlerde aday olmazlar,bu parti ile ilişkilerini keserler.

Batur Aydın :

Yazıklar olsun size ve işbirlikçilerinize Tarih sizden bunun hesabını soracak

savi :

Sizi tarihe gommeyi and ictik ychp

E.Özaydin :

chp yi böyle iki ye bölmede dis güclerin partiye yaptigi bir operasyon dur , bu operasyonun basi da sayin kilictaroglu ve yandaslaridir, istifa edecegine veya yanlistan dönecegine , ayak diriyor,böyle giderse ülkenmizin aydin gücleri bir mevzi kayip edecekler , global güclere karsi , dikkatli olun parti bütünlügünü koruyun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder