Pekünlü tahliye oluyor 13 Nisan 2015, 18:14

Anayasa Mahkemesi kararını uyguladığı için 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan Rennan Pekünlü tahliye oluyor. 27 Kasım 2014 tarihinden bu yana Foça Açık Cezaevi’nde tutuklu bulunan Prof. Dr. Pekünlü’yü kitle örgütleri, siyasi partiler ve öğretim üyeleri karşılamaya hazırlanıyor.
 Türkiye’nin Galileo’su diye anılan Prof. Dr. Rennan Pekünlü tahliye oluyor.

Prof.Dr. Rennan Pekünlü Danıştay ve YÖK kararlarını uyguladığı için 2 yıl 1 ay hapis cezası almış ve 27 Kasım 2014’te Foça Açık Cezaevi’ne teslim olmuştu.

Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rennan Pekünlü 16 Nisan Perşembe günü özgürlüğüne kavuşuyor.

Pekünlü’nün cezaevinde bulunduğu süre içerisinde çok sayıda demokratik kitle örgütü, öğretim üyesi, sanatçı ve toplumun birçok kesiminden yurttaşların katılımıyla Rennan Pekünlü Komitesi kurulmuştu.

Dava süreci boyunca çalışmalar yürüten Rennan Pekünlü Komitesi 16 Nisan Perşembe günü saat 18.00’de İzmir Barosu Konferans Salonunda Prof. Pekünlü’ye ‘Yılın Direnen Bilim İnsanı’ ödülü verilecek.

Ödülü 8. Üniversite Kurultayı adına Ege Üniversitesi Öğretim Elemanları Derneği takdim edecek.

Yurttaşlar Perşembe günü cezaevinden çıkacak olan Pekünlü’yü saat 14.00’da Foça Açık Cezaevi önünde karşılamaya hazırlanıyor.

Belma Yücel
Kamera: Akın Kara

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar