banner864

Pensilvanya'dan sert açıklama 19 Aralık 2013, 18:10

AKP'yi sarsan operasyonun yankıları sürerken Pensyilvanya'daki Fethullah Gülen yeni bir açıklama geldi. Gülen, Özal döneminde kaldırılan Anayasa'nın 163'üncü maddesinin baskıcı bir maddesini hatırlattı ve "Birileri o ruhu yeniden hortlatmayı düşünüyorsa, bunun densizlik olduğunu ifade etmiş olduk" dedi. Gülen "herkes haddini bilmeli" diye konuştu.
Başbakan Erdoğan'ın çekirdek kadrosundaki 4 bakanı da içine alan yolsuzluk operasyonu sürerken, Amerika'daki Fethullah Gülen'den de bir açıklama geldi.

Gülen, cemaate karşı baskı olduğunu iddia etti, Turgut Özal üzerinden örnek vererek önemli mesajlar gönderdi.

Gülen 1980 Anayasası'ndaki 163. maddenin baskıcı bir yasa olduğunu ve Özal döneminde kaldırıldığını hatırlattı. Gülen, "Birileri o ruhu yeniden yaratmayı düşünüyorsa, bu densizliktir" dedi.

“Birileri başkalarına karşı o ruhu yeniden hortlatmayı düşünüyorlarsa, Merhum’un o mevzudaki o olumlu gayretleri karşısında böyle bir niyet ve böyle bir düşüncenin ne derece bir densizlik olduğunu da doğrudan olmasa bile dolayısıyla ifade etmiş olduk”

Gülen, "herkes haddini bilsin" diye konuştu.

“İnsan için her zaman haddini bilmesi, hatta kâmetinin altında görünmesi çok önemlidir. Her şahıs kendi haddini bilmelidir; ne var ki başkaları için hadtayinine girmemelidir”
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar