Perinçek-İsviçre davasının Avrupa'daki yankıları sürüyor 01 Şubat 2015, 18:11

AİHM Büyük Daire'de görülen Perinçek-İsviçre davasının Avrupa'daki yankıları sürüyor. Strazburg'ta yayımlanan Alsace Centrale gazetesi davayı "Perinçek milleti seferber ediyor" başlığı ile ele aldı. İşçi Partisi Liderinin mahkemede kendinden emin bir konuşma yaptığı vurgulanan haberde, konuşmanın Mahkeme heyetini de etkilediği ifade edildi.
Strazburg'taki AİHM Büyük Daire'de görülen Perinçek-İsviçre davasının yankıları Avrupa'da sürüyor.

28 Ocak'taki tarihi dava sonrası dünya gündemine oturan Perinçek- İsviçre davası Strazburg gazetelerinde de geniş yer buldu.

Ermenistan'ın avukatı Amal Cooloney ile Perinçek'in karşı karşıya geldiği belirtilen Alsace Centrale gazetesinde, AİHM binası önünde toplanan binlerce Türk'ün etkileyeci olduğu ifade edildi. Haberde; "Perinçek milleti seferber ediyor" başlığını kullandı.

Mahkeme salonu ile ilgili izlenimlere yer verilen haberde, Perinçek'in duruşma salonunda güler yüzlü ve kendinden emin durduğuna dikkat çekildi.

İşçi Partisi Liderinin kendinden emin bir konuşma yaptığını aktaran gazete, "konuşma mahkeme heyetini de etkiledi" ifadelerini kullandı. 

ulusalkanal.com.trYorumlar

zafer :

sn. perinçek millî bir davayı omuzlamış götürüyor. bugünki yolsuz ve değerbilmez hükümetten bi beklentim yok ama bu halkın bu milletin sn. perinçek'e büyük bir teşekkür borcu var. eksik olmasın.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar