banner864

Perinçek'in 2009'da BTÖ şikayeti 4 yıldır sümenaltı edildi 31 Aralık 2013, 20:18

Türkiye Hükümet-Cemaat çatışması sırasında adliyeye ve emniyete yerleşen paralel devlete odaklandı. Oysa o çete bundan 4 yıl önce, 13 Kasım 2009 günü Ergenekon davasının 123'üncü duruşmasında Türkiye'ye duyurulmuştu. İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in bütün ayrıntılarıyla açıkladığı paralel devlet ile ilgili savcılığa da suç duyurus yapıldı. Ancak o başvuru 4 yıldır işleme konulmadı!
Başbakan Erdoğan'a uzanan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından, Türkiye yargı ve emniyete yuvalanan çeteyi konuşmaya başladı.

Erdoğan ve çevresi kendilerini hedef alan bir "paralel devletin" varlığını dillendirdi.

Oysa bahsedilen çete bundan 4 yıl önce İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek tarafından Türkiye'ye duyuruldu. Üstelik o çete Erdoğan'ları hedef almıyor, hatta Erdoğan'la birlikte hareket ediyordu.

Perinçek, Ergenekon davasının 13 Kasım 2009 tarihli 123. duruşmasında çeteyi ve tüm bağlantılarını ayrıntılarıyla anlattı. Amerika merkezli çalışan çetenin Türkiye'deki tüm ayakları şemalaştırılarak mahkemeye sunuldu. O örgütün adı, Beşiktaş Terör Örgütü'ydü.

Şemada, Türkiye'de BOP Eşbaşkanlığı eliyle çalıştırılan örgütün 35 kişilik CIA-Pentagon ekibi, MİT içindeki kolu, belge imal merkezleri, dinleme-fişleme ekipleri, medya elemanları anlatılıyordu.

Beşiktaş Terör Örgütü'nün savcılık ayağı da Ergenekon soruşturmasını yürüttü.

Perinçek 13 Kasım 2009 günü, bütün kanunsuz işlerin bu örgüt eliyle yürütüldüğünü açıkladı.

İşçi Partisi Lideri'nin bu açıklamalarının ardından, savcılığa suç duyurusu yapıldı. İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, Beşiktaş Adliyesi önünde örgüte işaret etti, "gereğini yapın" dedi.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar