banner864

Perinçek'in emperyalizme karşı savaşı! 29 Ocak 2015, 17:23

Aydınlık gazetesi yazarı Mehmet Ali Güller, bugünkü köşe yazısının bir bölümünde İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in AiHM Büyük Daire'de görülen tarihi davadan bahsetti.

İşte deneyimli gazeteci yazar yazar Mehmet Ali Güller'in yazısının o ilgili bölümü:  

Soykırım iddiasını, emperyalizmin siyasal hedefinden bağımsız düşünmek en hafifinden saflıktır. Zira emperyalizm ne dün Ermeni kökenli yurttaşımızın kara kaşı kara gözü için, ne de bugün Kürt kökenli yurttaşımızın kara kaşı kara gözü için uğraşmaktadır. Onun esas hedefi kendi çıkarlarıdır.

Emperyalizm, müdahale edilebilir bir zemin olması için Ortadoğu’da ve Kafkaslar’da sürekli düşmanlıklar olmasını istemektedir. Türkler Kürtlerle, Türkler Ermenilerle, Ermeniler Azerilerle, Azeriler Farslarla, Farslar Araplarla, Araplar Kürtlerle...

Kışkırtmalar, ayaklanma tezgahları, bölücülük girişimleri, kırımlar, komşulara düşmanlıklar, hepsi emperyalizmin bölgeye müdahale edebilmesi içindir.

İşte bu nedenle dün Strazburg’da, AİHM Büyük Dairesi’nde, sadece bir iddianın asılsızlığı değil, Türkiye’nin emperyalizm ile yüz yıllık hesaplaşmasının da davası görüldü!

Dava bu nedenle sadece Türkiye’nin değil,aslında sonuçları itibariyle bölgenin de davasıdır. Ve Doğu Perinçek’in bayraktarlığını yaptığı bu mücadele, elbette komşularıyla dostluk

içinde yaşamak isteyen bir Ermenistan içindir de...

Ülkelerin iyi komşuluk, halkların dostluk

ve devletlerin barış içinde yaşaması, bölgenin tümden yararınadır.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar