banner864

Perinçek’in mükerrer suçları 10 Mart 2014, 10:08

-Ben evlatlarıma helal para yedirtmedim! diyor, başbakan. Bir dil sürçmesi herhalde. Dilden ötesi, bir bilinçaltı sürtmesi sanırım.
Haramperverlikle mücehhez bir meydan muharebesi içinde. Miyadı dolmuş, miyadıyla mücadele halinde. Miyad da, ondan daha az inatçı değil elbette!
Eskişehir’de, orayı bir Avrupa kentine dönüştürmüş, Eskişehir’in bağrına bastığı Yılmaz Büyükerşen’e çamur atıyor. Kendisini protesto eden Eskişehirliler “Ali’nin katillerini, hırsızları Eskişehir’de istemiyoruz” pankartı açıyorlar. Pankart açanlara, tornalarla ve biber gazıyla saldırıya geçiyor polis. 183 kişi gözaltına alınıyor. Saldırıdan etkilenenlerin bir bölümü, çevredeki Hal Camisi’ne sığınmak zorunda kalıyor. Sanırım orada bira içmişlerdir, günah işleme özgürlüklerini kullanarak!
Günah işleme özgürlüğü istiyor, kamyonlarca dolar, euro götürenler adına, AKP’li bir milletvekili. Diyanet’ten fetva istiyor!
Diyanet bu konuda yetkili olamaz. Manitu’yla görüşeceksin! Manitu’nun ona;
-Günah serbest! diye bir kıyak yapacağını sanmıyorum. Günah işlemenin sonucu; cehennem. Özgürce, cayır cayır yanarsın cehennemde!
Kamyonla para götürmenin günahla ilgisi olamaz. Ortada bir hırsızlık var. Hırsızlık günah kategorisine, paket yasa marifetiyle saydambantlanırsa, özgürlük oluyor!
Cezasını öbür dünyada Manitu verecek! Bu dünyada adalete hesap vermesine gerek yok!
-Entelektüelce konuşuyorum, anlamıyorsunuz! diye, savunmakta direniyor günah özgürlüğü talebini AKP’li milletvekili. Sanırım entelektüelin anlamını bilmiyor. Bilme olasılığı da yok. Entelektüel olsa, AKP’de ne işi var? Bir işi var, onu halletmek için, o şirkette bulunuyor.
26 aydır hapis yatan İlker Başbuğ’a;
-Pardon! deniliyor.
Hrant Dink cinayeti sanığı, büyük ağbi Erhan Tuncel de tahliye olanlar arasında! Malatya Zirve Yayınevi katliamında üç kişiyi öldüren, yedi yıldır tutuklu bulunan zanlıların da tahliyesi bekleniyor! Aynı biçimde Ergenekon davasında Cumhuriyet gazetesine yönelik bombalı saldırıya katılan ve Danıştay suikastını gerçekleştiren Alpaslan Arslan’ın tahliyesi söz konusu.
Tahliyeler Balyoz davası hükümlülerini kapsamıyor!
Bu yazıyı yazarken Doğu Perinçek henüz özgürlüğüne kavuşamamıştı. Umarım çok yakında kavuşacak. Gençliğimden beri Perinçek, niye yattığı bilinmeyerek, hep hapiste.
Silivri zindanındakilere yürek parçalanırken o, önce akla gelenlerden biri değil.
-O alışkın! diye düşünülüyor.
Perinçek’in mükerrer suçları; ulusalcı olmak, Aydınlıkçı sosyalist olmak, “Ermeni soykırımı” safsatasının balonunu delmek, haysiyetsiz olmamak, şerefsiz olmamak, vatan haini olmamak, hırsız olmamak!

Ferhan Şensoy
Aydınlık

Yorumlar

mustafa kara :

bize bôyle sanatçilar gerekli...ferhan sensoy gibi...

ŞEREFOĞLU :

Cook doğru....

Turkan Yakinci :

Ferhan Sensoy sag ol Dogu Perincek icin yazdiklarindan dolayi

umit arslan :

çok yaşa perinçek . atatürk ün askerleri seninle iftihar ediyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar