banner864

PKK, 500 kiloluk bomba patlattı 06 Ağustos 2015, 15:44

TUNCELİ- Erzincan karayoluna dün gece 500 kiloluk bomba tuzaklayan PKK'lı teröristler bombayı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi.
Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, karayolunda çukur oluştu. Ekiplerin yaptığı çalışma sonunda karayolu yeniden ulaşıma açıldı.

Tunceli- Erzincan karayolunu 7 gün önce 35'inci kilometrede kesen PKK'lı teröristler, 4 TIR ile 1 iş makinesini ateşe vererek yakıp, karayoluna bombalı tuzaklar kurdu. 6 gün kapalı kalan karayolu dün ekiplerin yakılan araçları çekmesinin ardından akşam saatlerinde tek şerit olarak trafiğe açıldı. Dün saat 23.00 sıralarında tervristler yine aynı bölgede yola döşedikleri yaklaşık 500 kiloluk bombayı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Ölen ya da yaralananın olmadığı patlamanın ardından karayolunda 5 metre derinlik, 10 metre genişliğinde çukur açılınca, karayolu tekrar ulaşıma kapandı. Karayolunun her iki tarafında da uzun araç kuyrukları oluştu.

İÇME SUYU HATTI DA ZARAR GÖRDÜ

Sabah saatlerinde bölgeye giden karayolları ekipleri iş makineler ile yaklaşık 2 saat süren onarım çalışması yaparak karayolunu yeniden trafiğe açtı. Bu karayolundan geçen Tunceli Belediyesi'ne ait şehir içme suyu hattı da patlamada zarar görerek ana boru patladı. Patlama nedeniyle Tunceli'ye su akışı da sağlanamadı. Yetkililer, borunun onarım çalışmalarına başlandığını söyledi. (DHA)

Yorumlar

tevhit karabay :

500 kiloluk patlayicinin yurt icine sokulmasi, patlatilmasindan daha onemle uzerinde durulmasi gereken husus diye dusunuyorum.

Şaman TÜRKSOY :

Her şeyin bir bedeli var. AKP döneminde 'açılım' havucu ile şımartılan kravatlı teröristler ile bunların kırsaldaki uzantısı kanlı katiller istediklerini alamayacaklarını anladılar. Ne havuç kaldı, ne lahana; şimdi debelenip duracaklardır, normaldir. Vatanın bütünlüğü, ülke halkının dirliği, devletin bekası için bedel ödenecektir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar