banner864

PKK açılıma sarıldı! 02 Ağustos 2015, 16:49

Bölücü terör örgütü PKK'nın tepe yöneticilerinden Mustafa Karasu da açılım için adım atılmasını istedi. KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, "derhal adım atılmalıdır" dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin örgüt kamplarına yönelik operasyonlarıyla ilgili de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ni suçladı.
Türk jetleri PKK kamplarını bombaladı, örgüt açılıma sarıldı. Peş peşe yapılan yazılı açıklamalardan sonra KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu da açılım için adım atılmasını istedi.

Fırat Haber Ajansı'na konuşan Karasu, operasyonlardan dolayı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ni suçladı. "KDP'nin açıklamaları Türkiye'yi cesaretlendirdi" dedi.

Karasu, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmak istenen yapılanmaya karşı olduğunu söyledi.

Mustafa Karasu, "erken seçim"in ihtiyaç olmadığını belirtti. "Demokratikleşme ve çözüme ihtiyacı var. Kürt sorununda derhal adım atmalıdır." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Mulla kaman :

adamın tipine bak biraz daha yalvar

MUSTAFA KEMALİN ASKERİ :

SİZİN SORUNUNUZ KÜRT SORUNU DEĞİL. SİZ TE-RÖ-RİST-Sİ-NİZ. HEMDE YERYÜZÜNDEKİ EN ALÇAĞINDAN. SİZ EMPARYALİ UŞAĞISINIZ.SİZ KÜRT HALKININ TEMSİLCİSİ DEĞİLSİNİZ. SİZİN BU KALLEŞLİĞİNİZ YANINIZA KALMAYACAKTIR. BU MİLLETTİN BAĞRINDAN ELBETTE MİLYONLARCA MEHMETLER,KEMALLER,MUSTAFALAR ÇIKACAKTIR.VE SİZE YAPTĞINIZ KALLEŞLİĞİN HESABINI SORACAKTIR. HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN.

Selim KOCA :

Operasyonun pkk yok olana kadar devam etmesi gerekir.

öztürk türkkan :

neren sıkıştı yamuk insanları istediğin gibi sende imralı caniside kara başlı yılan yönetemiyeceksinız tabi artık kendi aranızda da sorgulanacaksınız 1 size mecliste seksen sandalye verildi...2 imralı canisini adam yerine koyup görüşmeler başlatıldı siz ne yaptınız ağzınızdan köpük çıkartmaktan başka. şimdi birbirinizi yeyin çok şımardınız

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar