banner864

PKK çağrısına destek yok! 29 Eylül 2014, 19:40

PKK’nın Suriye sınırının hemen ötesindeki Ayn El Arap yaptığı çağrılar halkta karşılık bulmadı. Suruç’ta iİki gün öncesinden duyurusu yapılan HDP mitingine 10 bin kişi bekleniyordu. Katılım 500 kişi civarında kaldı.

PKK çağrısına destek yok! paylaşan: ulusalkanal
PKK Ayn El Arap'a yönelik çağrılarında Kürt kökenli yurttaşlardan beklediği desteği bulamadı.

Suruç’ta iki gün öncesinden miting çağrısında bulunan HDP, mitingine 10 bin kişinin katılmasını bekliyordu. HDP’liler açısından hüsranla sonuçlanan mitinge şehir dışından gelen otobüslerin yüzde 25’i de boştu. Esnafın çoğu da taşlanma korkusundan kepenklerini kapattıklarını söyledi.

Öte yandan sınırdan Ayn El Arab’a geçen HDPlilerin yüzde 75'i i geri dönmek istemişti. Güvenlik güçleri ise dönmek isteyen HDPlileri bir gün sınırda bekletti.

Edinilen bilgilere göre Hdp, Suriye'den gelen Kürt kökenli Suriyelilere "devletin kamplarına gitmeyin" dayatmasında bulunuyor.

On gündür devam eden çatışmalarada aralarında PKK’lıların da bulunduğu toplamda 77 yaralı Suruç Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Son üç gündür şiddetlenen çatışmalarda Türkiye sınırına çok sayıda havan topu ve şarapnel parçaları düştü.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

yurdakul calikoglu :

Evet, halk pkk'li degil.ortada sadece devlet yok

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder