banner864

PKK'dan montaj iddiası 07 Şubat 2014, 21:30

Abdullah Öcalan'ın İmralı'daki açıklamalarını yalanlamaya çalışan PKK, görüntülerin "manipüle edilmiş, montajlı görüntüler" olduğunu iddia etti.

Öcalan'ın avukatları İşçi Partisi hakkında, "olmayan görüntüyü montajlayarak varmış gibi gösterdiği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu Fırat Haber Ajansı'nın geçtiği haberle öğrenildi. Habere göre; Öcalan'ın avukatlığını yürütüen Asrın Hukuk Bürosu avukatları, "Farklı zamanlardaki görüntülerin aldatıcı şekilde montajlanarak sahte bir konuşma üretildiğini" öne sürdü.

Öcalan'ın avukatları, İmralı görüntülerinin AKP-PKK ittifakı ile yürütülen açılım sürecini durdurmak için yayınlandığını belirtti.

İddialara yanıt veren İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey, görüntülerin ham halini de yayınlayacaklarını açıkladı.

Özbey, görüntülerin montaj olduğunu iddia eden avukatların, bu açıklamaları müvekkilleri Öcalan'a sormalarını istedi.

Açılım sürecine karşı provokasyon iddiaları da Özbey'e soruldu. Amaçlarının açılım sürecini engellemek olduğunu ilan eden Özbey, "bu süreç barış değil savaş getirecek" dedi.

Özbey; "Abdullah Öcalan Amerika'ya taşeronluk yaptığını kendi ağzıyla açıklamıştır" dedi.

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Özbey, açıklamalarına kardeş kavgasına izin vermeyeceklerini ilan ederek son verdi.

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar

E.Özaydin :

simdiki kürtcülük adina politika yapanlari , kimi ülkelerinin dis servisleri ,yillardir bir kapatma gibi kullaniyorlar , aksini idda edenelr bir adim öne ciksin ,

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar