banner864

PKK'dan o görüntülere 3 açıklama birden 12 Şubat 2014, 22:07

PKK üst üste üç açıklama yaptı. Üçünde de İmralı'daki Abdullah Öcalan görüntülerini yayınlayan İşçi Partisi'ne karşı saldırgan bir tutum sergilendi. PKK'nın asayiş timleri, İşçi Partisi'nin açılımı bitirme hamlesine karşı örgüt mensuplarını eyleme çağırdı. Ancak hiçbir açıklamada İşçi Partisi'nin çağrısına yanıt gelmedi. PKK, Öcalan'ın görüntülerinden yine kaçtı.
İşçi Partisi'nin "İmralı'daki Abdullah Öcalan" yayınları sırasında neredeyse her gün açıklama yapan PKK'dan bu kez 3 açıklama birden geldi.

Açıklamalar KCK Yürütme Konseyi, KCK Üyesi Cemal Şerik ve PKK'nın gençlik yapılanması olan YDGH'den geldi. Açıklamaların ortak vurgusu İşçi Partisi'nin açılımı bitirmeyi hedeflediği oldu. YDGH, örgüt mensuplarına İşçi Partisi'ne karşı eylem yapma taliamatı verdi.

KCK Eş Başkanlığı'nın açıklamasında da İşçi Partisi'ni açılımı sabote etmek istediği belirtildi. Abdullah Öcalan'ın yakalanışının 15'inci yıldönümünde alanlardan güçlü ve sert bir tepki verilmesini istedi.

Üç açıklamada da İmralı'daki Abdullah Öcalan görüntülerine yanıt verilemedi.

Bugüne kadar PKK'nın hiçbir organından bu çağrıya yanıt gelmedi. PKK; Öcalan'ın görüntülerinden yine kaçtı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

crnagorac :

hadi hayirli olsun acilim dediniz alin size acilim apoyu kahraman pesmerge barzaniyi devlet baskani yaptiniz bu bizim ne kadar aciz bir ulke oldugumuzu gosteriyor

adalet talebi :

bu tepki, elinde silah olanla fikri tartışmanın yapılamayacağının açık kanıtıdır.demokrasi kültüründen mahrum, kaba şi̇ddete tapinan siradan bi̇r si̇lahli örgüt tavridir..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder