banner864

PKK ile ilgili çarpıcı iddia 13 Kasım 2014, 14:58

Kandil'den gelen 450 pkklı Türkiye sınırından Ayn El Arap'a geçti, herhangi bir müdahale ile karşılaşmadı. Bu iddia gazeteci Ahmet Takan'a ait. Pkk'nın bölgede devlet otoritesini sıfırlandığına dikkat çeken Takan, bu güne kadar basına yansımayan o iddianın detaylarına yer verdi.
Peşmerge güçlerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında gövde gösterisi yaparak Türkiye'den Ayn El Arap'a geçmesine tepkiler sürerken, gündeme yeni bir iddia geldi.
Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, PYD'ye açılan koridordan pkklıların da faydalandığını öne sürdü. Çarpıcı iddiaya göre Kandil'den gelen 450 PKK'lı Türkiye üzerinden Kobani'ye geçti. Geçerken müdahale ile de karşılaşmadılar.

Takan, "Cumhuriyet Bayramı törenlerini izlediğimiz(!) gibi terör örgütü YPG'ye destek için topraklarımızdan geçirilen çapulcular ve ardındaki acı gerçekler var… Güvenlik birimlerinden ulaştığım teyitli bilgilere göre; son 10 gün içinde  "Kobani" ye geçen PKK'lı militan sayısı 450. Hem de hiç sıkıntı çekmeden!" dedi.

Kandil'den gelen pkklıların Ayn El Arap'a hangi güzergâhtan nasıl geçtiklerine dair sorulara somut bir yanıt alamadığını belirten Takan, hükümetin durumdan haberdar olduğunu ima etti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder