banner864

PKK istediğini yapamadı 28 Ekim 2014, 17:30

Tunceli'de Valilik, yapımı yeni biten PKK mezarlığının şov yapılarak açılmasına izin vermedi. 3 günün ardından Valilik ve güvenlik güçleriye görüşen DBP'liler, tören yapamadan mezarlığı ziyaret etti. Kapalı yollar yeniden açıldı.
Tunceli'de Valilik PKK'nın şova dönüştürerek açmak istediği PKK şehitliğine engel oldu. DBP'liler, tören yapamadan mezarlığı ziyaret etti. Kentte 3 gündür süren giriş ve çıkış yasağı da dün itibariyle kaldırıldı.

Kentte Cumartesi günü olağanüstü önlemler alındı. PKK'lılar için yapılan mezarlığın açlışını şova dönüştürmek isteyen DBP'liler Valiliğin engeline takıldı. Kentte giriş çıkışlar yasaklandı. Mezarlığa giden tüm yollar kapatıldı. Çevre illerden çevik kuvvet desteği istendi. Bölgede kuş uçurtulmadı.

Yaşananlardan sonra DBP Tunceli İl Başkanı Ergin Doğru, Tunceli Valiliği ve güvenlik güçleri ile görüştü. Dün akşam saatlerinde de DBP'lilerin mezarlık ziyaretine izin verildi.

Ancak sınırlı sayıda kişi mezarlığa alındı. Mezarlığa gidenlere "geçenlerde yaşanan durumun bir suç olduğunu bilerek bölgeye gidiyorum" yazılı tutanak imzalatıldı.

DBP'liler tören yapamadan mezarlığı ziyaret edip olaysız bölgeden ayrıldı. Ziyaretin tamamlanmasından sonra Tunceli'ye giriş ve çıkış yasağı ile Tunceli-Erzincan karayoluna kurulan Asker ve Polis barikatları tamamen kaldırıldı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar