banner864

PKK köy korucularına saldırıyor 02 Mayıs 2015, 14:20

Doğu illerinde köy korucularına yönelik saldırılar arttı. Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bir korucu kulübesi, PKK tarafından yerleştirilen patlayıcıyla kullanılamaz hale geldi. Siirt'te öldürülen köy muhtarı Mustafa Turhan cinayetiyle ilgiliyse jandarma ve emniyette iki özel ekip kuruldu.
Köy korucularına yönelik artan saldırılara bir yenisi daha eklendi.

Saldırı bu kez Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Onbaşılar Köyü'nde yaşandı.

Korucuya ait kulübeye gece saat 24.00 sıralarında giden PKK'lıler, patlayıcı yerleştirdi.

Beton ve taşlardan yapılan kulübe, yerleştirilen tahrip gücü yüksek patlayıcılarla tamamen yıkıldı.

Öte yandan Siirt’in Bağgöze Köyü muhtarı 42 yaşındaki Mustafa Turhan’ın ölümüyle ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. Cinayetin aydınlatılması için jandarma ve emniyette iki özel ekip kuruldu. Turhan'ın Siirt'te gece kaldığı evden ayrıldıktan sonra geçtiği güzergahtaki MOBESE ve güvenlik kamera kayıtlarını incelediği öğrenildi.

Aynı zamanda köy koruculuğu da yapan muhtar Turhan'ın yaklaşık 4 ay önce terör örgütü PKK tarafından silahını bırakıp köyü terk etmesi yönünde tehdit edildiği öğrenildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ibrahim :

hayinlerin vatanimiza hizmet eden insanlara olusturduklari tehdit dolu günler insAllah yakinda tarihe karisacaktir. basiniz dik olsun bonunuzu bükmeyin vatan hizmetcileri. sizin gibiler yani biz her yerde variz. artik vatan partisinde bulustuk. yolumuz acik olsun. vatan sag olsun. her sey vatan icin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar