“PKK silah bırakırsa KCK'yı konuşabiliriz“ 12 Ekim 2013, 13:11

AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik, KCK tutuklularının serbest bırakılmasına yeşil ışık yaktı. Çelik, "PKK silah bırakırsa biz de bu konuyu konuşuruz" dedi. Çelik, açılım paketine karşı açıklama yapan 6 CHP'li vekile de yüklendi.
 AKP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Hüseyin Çelik, KCK tutuklamalarıyla ilgili konuştu, KCK tutuklularının tahliyesine yeşil ışık yaktı.

Belediye başkanlarının PKK'ya destek verdiği için tutuklandığını söyleyen Hüseyin Çelik, bu aşamada tahliye olmayacağını belirtti. Kuzey Irak'ta yayın yapan Rudaw Tv'ye konuşan Çelik, "PKK silah bırakırsa konuşuruz" dedi.

PKK'nın elinde silah olana kadar onları destekleyenler suç işlerse, mevcut kanunlara göre suçtur ve tutuklanmaları normaldir. Bu nedenle şimdilik PKK ve KCK'lilerin serbest bırakılması mümkün değildir. PKK silahı bırakırsa biz de bu konuyu konuşuruz.

Çelik, açılım paketine karşı çıkan 6 CHP'li vekile de yüklendi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ataturk1 :

pkk silah birakmamismiydi sayin celik? sizin yalanlariniza artik bdp bile inanmiyor, bdp zaten sizin umrunuzda da degil. bizim merak ettigimiz konu sudur acaba once turk hukuk sistemi tarafindan mi yoksa uluslararasi hukuk platformunda mi yargilanacaksiniz?

serkan acarel :

teröristler le konusan ve degis tokus yapan akp hükümeti !!! yuuuuuuuuuuuuuuuuh.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar