banner864

PKK uzman çavuş kaçırdı 27 Mayıs 2014, 22:26

 Diyarbakır-Bingöl karayolunu kapatmak için cumartesi gününden bu yana saldırılar düzenleyen PKK, şimdi de bir uzman çavuşu kaçırdı. Uzman çavuşun yakılmış otomobili bulundu. Bölgede operasyon başlatıldı. 

PKK bir uzman çavuşu kaçırdı.

Olay, PKK'lıların Cumartesi gününden bu yana askere ses bombası, molotofkokteyli ve havafişeklerle saldırdığı Diyarbakır-Bingöl karayolunda gerçekleşti.

Mardin’de görevli bir uzman çavuş eşinin rahatsızlığı nedeniyle Erzurum’a özel otomobiliyle giderken, dün akşam saat 19.30 sıralarında Diyarbakır’ın Lice, Hani ilçeleri ile Bingöl yol ayrımındaki Karaçayır bölgesinde kimlik kontrolü yapan bir grup PKK’lı tarafından durduruldu. PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Harekatı üyeleri, uzman çavuşu yanlarına alarak kaçırdı.

Olayın duyulmasının ardından bölgede operasyon başlatan güvenlik güçleri, uzman çavuşun yakılmış otomobilini buldu. Kaçırılan uzman çavuşun Amasya Merzifon nüfusuna kayıtlı İlhan Çalışkan olduğu öğrenildi. Çalışkan'ın bulunması için bölgede çalışma başlatıldı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

doktor tahsin :

dün gurup tolantısında başbakan hdp'ye çatıyor kaçırılanların yerini kaçırılanları siz biliyorsunuz diyor sanki iktidarda hdp. kendisi direk pkkk diyemiyor aman açılm bozulmasın. millet de bunu yutuyor.

muharrem elçi :

ne kurtarmasıymış ya.kurtarıpta nolacak sanki.barış sürecine zarar verecekler.bırakalım kendi insaflarıyla bıraksınlar.ya da ...

serhat tartar :

arkadaş keşke tek bu olsa heryerde ses bombasi okulara saldırı sokaklarda sıloganlar, ilçennin tüm yolları kapali...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar