banner864

PKK'ya uyuşturucu operayonu 02 Ağustos 2015, 17:02

Konya, Adana ve Kırşehir'de uyuşturucu ticareti yaparak gelirini PKK'ya aktardıkları belirtilen 21 şüpheliye operasyon yapıldı. 12 şahıs gözaltına alınırken 9 şüphelinin farklı suçlardan tutuklu olduğu öğrenildi.
Konya merkezli operasyonda 12 kişi uyuşturucu ticaretinden gözaltına alındı. İddiaya göre gözaltındaki şüpheliler terör örgütü PKK'nın uyuşturucu ticareti görevlileri.
3 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda paketlenmiş 34 kilo eroin, 1 ruhsatsız tabanca ve 1 tüfek ile bunlara ait mermi ve fişek, 77 sikke ve 8 gram esrar ele geçirildi. 

21 şüphelinin Van'dan temin ettikleri uyuşturucu maddeleri cips paketleri ve meşrubat paketleri içerisinde Konya, Adana ve Kırşehir'de sattıkları öne sürüldü. Şüphelilerin uyuşturucu ticaretinden elde ettikleri geliri PKK'ya aktardıkları belirtiliyor. 

Gözaltına alınan şahıslardan A.D.'nin yerel seçimlerde HDP'nin Konya merkez Karatay Belediye Başkanı adayı olduğu öğrenildi. 21 kişiye yönelik operasyondaki 9 şüphelinin son dönemde farklı suçlardan tutuklandığı ortaya çıktı. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Sevim Burklin :

PKK nın nasıl beslendiğini daha yeni mi öğrendin Türkiye ,? Batı'nın uyuşturucu İştahını karşılayan ve karşılık olarak PKK yi Silahlandıran

Ah Vatan :

Besleyin kargaları oysun gözünüzü

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder