banner864

PKK yaktı yıktı 10 Ekim 2014, 15:35

IŞİD saldırılarını bahane ederek ortalığı savaş alanına çeviren PKK'lıların eylemlerinde ölü sayısı 35'e yükseldi. PKK'lılar birçok ilde polise saldırdı, kamu binalarına zarar verdi. Ölü sayısı da toplam 35'i buldu.
PKK'lılar eylemlerin dördüncü gününde yine ortalığı savaş alanına çevirdi.

Yola ateş yaktılar, askere polise saldırdılar, kamu araçlarını hedef aldılar. 4 gündür süren olaylarda bu güne kadar 35 kişi hayatını kaybetti.

Gaziantep’te IŞİD bahanesiyle devam eden eylemlerde yine kan aktı. Eylemde iki grup karşşı karşıya geldi. Olaylar sırasında 4 kişi öldü, 20'ye yakın kişi ise yaralandı. Olaylar sırasında yaralananlardan birinin daha hastanede hayatını kaybettiiği açıklandı. Toplam ölü sayısı 5'e yükseldi.

Aydın'da da bazı gruplar ateş yakarak polisle çatıştı. Eylemci grup İzmit-Aydın otoyolunda ateş yakıp yolu çift yönlü trafiğe kapattı.

Adana'da gerginlik gece saatlerinde tırmandı. Yüzü maskeli grup kentte birçok cadde ateş yaktı. Başka bir grup elinde sopa, kılıç ve pompalı tüfeklerle terör örgütü yandaşlarına tepki gösterdi.

İki grubu polis ayırdı. PKK yandaşları daha sonra polis araçlarına molotof ve pompalı tüfeklerle saldırdı.

Bursa'da da gerginlik vardı. Çıkan olaylarda 1'i polis, 2 kişi yaralandı.

PKK yandaşları Mersin, Diyarbakır ve Tekirdağ'da polisi hedef aldı. Mersin'de olaylara müdahale eden polislere uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. 2 çevik kuvvet polisi ayağından yaralandı.

Manisa'da çıkan olaylarda 2 kişi gözaltına alındı.

Bitlis'in Tatvan ilçesinde ve Mardin'de PKK'lılar kamu araçlarını hedef aldı. Göstericiler, işyerleri, kamu binaları, bankalar ve trafik ışıklarına zarar verdi.

Eğitim yuvalarına saldıran PKK'lılar yine boş durmadı. Ülkeyi yangın yerine çeviren PKK'lılar 3 günde 40 okulu yaktı. Sadece Hakkari'de 14 okul yakıldı.

PKK'lılar Van'da Gevaş Cumhuriyet Savcısı Ersin Kuşku'ya silah çekti. PKK'lılar Kuşku'ya kimlik sorup propaganda yaptı.

Siirt'te ise ilginç bir olay yaşandı. İddiaya göre, Elif İpek Koçtürk çatışmalar nedeniyle bunalıma girdi. Koçtürk, bunalım sonucu polisevinin penceresinden atlayarak yaşamına son verdi.

Öte yandan Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK’ya düzenlenen baskında, saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 7 PKK’liden 5 kişi yaralı olarak yakalandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder