banner864

PKK yeniden Amanoslar'da! İşte istihbarat raporuyla ilgili ayrıntılı bilgiler 06 Temmuz 2015, 17:36

PKK'nın Amanoslar'da yeniden yuvalandığını saptayan istihbarat raporu ile ilgili ayrıntılı bilgiler ortaya çıktı. MGK'da ele alınan rapora göre; Samandağ-Belen grubu Amanoslar'da yeniden aktif hale geldi. Amanoslar'da 5 ayrı bölgede 11 grup yer alıyor ve bu gruplar son 3 haftada 3 ayrı eyleme karıştı.
 PKK'nın Amanoslar'da 3 yıl aradan sonra yeniden yapılanma çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgiler ortaya çıktı.

Yeniden yapılanma çalışmaları ile ilgili istihbarat raporlarındaki bilgiler MGK'da masaya yatırılmıştı. Raporlarda, Amanoslar yapılanmasına ilişkin ayrıntılar ortaya çıktı.

İstihbarat raporlarına göre; 3 yıl önce eşcinsel ilişki nedeniyle kapatılan Samandağ-Belen grubunu yeniden canlandırmak için Kandil'den takviye yapıldı.

Amanoslar'daki grubun başında 'Bedrettin Türk' kod adlı Karamanlı İbrahim Şengül ve 'Mazlum Palu' kod adlı Elazığlı İskender Doğruer bulunuyor. Rapora göre, örgüt bölgeyi İskenderun, Dörtyol, Osmaniye, Samandağ ve Maraş-Adıyaman olmak üzere 5 bölgeye ayırdı. Bu 5 bölgede 11 grup yer alıyor. Amanoslar'da 50-55 teröristin olduğu tahmin ediliyor.

Grupların içinde Suriyeli ve İranlı teröristlerin de olduğu saptandı.

Son haftalarda teröristler eylem yapmaya da başladı. Adıyaman grubu, yapımı süren Koçali baraj şantiyesini basıp iş makinelerini ateşe verdi. Belen grubu ise Belen Orman İşletme Şefliği'ni basıp, 6 işçiyi tehdit etti. Eylemde 2 traktör ile 3 ağaç kesim motoru da yakıldı. Son 3 hafta içinde 3 eyleme karışan PKK'lıların eylemleri telsizle Kandil'e rapor ettikleri de ortaya çıktı.

PKK'nın 'yerel silahlı kuvvetler' oluşturmak için çalıştığı, IŞİD'le mücadele sürecinde elde ettiği ağır silahları Türkiye'ye taşımaya hazırlandığı bilgisi de raporda yer aldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar