banner864

PKK yol kesti 10 Nisan 2014, 14:33

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde köprü yapımında çalışan 5 işçinin PKK'lılar tarafından durdurularak tehdit edildiğini açıkladı. Bir süre alıkonulan işçiler, daha sonra serbest bırakıldı. Siirt'in Eruh ilçesinde ise PKK'ya katılan bir genç, jandarmanın girişimleriyle Türkiye'ye gelerek teslim oldu.
Genelkurmay Başkanlığı'ndan bölgedeki terör olaylarıyla ilgili üç açıklama yapıldı.

Genelkurmay, Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Ortaklar Köprüsü inşaatında çalışan 5 işçinin yolunun, dün teröristler tarafından kesildiği belirtildi. Yeşiltaş ile Dağlıca yolunda işçilere propaganda yapan PKK'lılar, köprü inşaatında çalışmamaları için işçileri tehdit etti.

PKK'lılar tarafından bir süre alıkonulan işçiler, daha sonra serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde ise izinli ağaç kesimi yapan yurttaşlar, ormanlık alanda üç adet Kaleşnikov piyade tüfeği buldu. Üç tüfekle birlikte dört adet boş şarjör ve dört adet deri kütüklük bulunduğu açıklandı.

Siirt'in Eruh ilçesinde ise jandarma ekiplerinin girişimleri sonucunda bir PKK'lı, ailesi tarafından Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye getirildi. Yeniçizmeli Jandarma Karakolu'na, silahsız olarak teslim edilen PKK'lı, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder